کد مطلب : 60447 / تاریخ ثبت : 1397/02/27 09:00

رابطه ترافیک مصنوعی و فروش آب معدنی

برخی از افراد با ایجاد ترافیک مصنوعی در اتوبان‌ها از آن در جهت فروش اجناس خود استفاده می‌کنند.

 ساعت ۲ بعدازظهر بود که از کرج به طرف تهران حرکت می‌کردم، تقریبا در این موقع از طول روز  کمتر اتفاق می‌افتاد که به ترافیک برخورد کنیم. همانطور که در حال رانندگی بودم جلوتر به یک ترافیک برخورد کردم؛ با خودم حدث زدم شاید اتفاقی افتاده باشد که ترافیک ایجاد شده است.

جلوتر که رفتم مثل همیشه دست فروشان خیابانی از این فرصت استفاده کردند و آب معدنی به رانندگان می‌فروختند، هر بطری آب معدنی کوچک که در بازار با قیمت ۴۰۰الی ۵۰۰تومان به فروش می‌رسید در این ترفیک از ۷۰۰ تا هزار تومان فروخته می‌شد و تعداد زیادی از رانندگان هم به دلیل گرما مجبور بودند از این افراد خریداری کنند.

همانطور که جلوتر رفتم مشاهده کردم که ترافیک را یک وانت قدیمی که وسط اتوبان خاموش  کرده بود به وجود آورده، و چند نفر در حال هل دادن آن هستند.

شاید داستان بالا برای بسیار از مردم که درگیر ترافیک در اتوبان‌ها می‌شوند اتفاق افتاده باشد. نکته قابل توجه در آن ارتباط دست فروشان با وانتی است که در وسط اتوبان خاموش می‌کند و باعث ایجاد یک ترافیک چندین متری می‌شود.

در طول روز به خصوص در مسیرهای پرتردد مسلما ترافیک‌های چندساعته اتفاق می‌افتد که دلیل آن تعدد اتومبیل در این مسیر است، این در صورتی است که در طول روز زمان‌های وجود دارد که تردد ماشین در یک مسیر کم است و ترافیکی ایجاد نمی‌شود.

ذکر این نکته که ممکن است ترافیکی به دلیل تصادف یا خرابی اتومبیلی در اتوبان شکل بگیرد دور از ذهن نیست اما این سئوال ایجاد می‌شود که آیا ممکن است برخی از ترافیک‌ها عمدی باشد؟ چگونه اشخاص از این ترافیک در جهت کسب درآمد استفاده کنند؟

*داستان عجیب

بعد از این داستان خبرنگار  تهران نیوز به بررسی این موضوع که ارتباط ترافیک با کسب درآمد چه رابطه‌ای دارد پرداخت در همین رابطه با تعدادی از دست فروشندگان در اتوبان گفت‌وگو کردیم.

برخی از آن‌ها که این کسب و کار را برای خود می‌دانستند و اعلام می‌کردند که هر زمانی که ترافیک ایجاد می‌شود برای فروش به میان ماشین‌ها می‌رویم و هر جنسی که داشته باشیم به می‌فروشیم.

یکی از آن‌ها درحالی که در یک گوشه نشسته بود می‌گفت: اوضاع اقتصادی کشور و نبود کار ما را به این سمت این گونه شغل‌ها می‌کشاند، هر روز صبح چندین بطری آب معدنی می‌گیریم و زمانی که ترافیک ایجاد می‌شود آن را به فروش می‌رسانیم.

او می‌گوید: زمانی که ترافیک ایجاد می‌شود  بهترین زمان برای فروش آب معدنی است و در طول روز حدود ۱۰۰هزارتومان درآمد کسب می‌کنیم. اما برخی از روزها هم وضعیت کاسبی نامناسب است و درآمد ما کمتر می‌باشد.

یکی دیگر از این دست فروشان در مورد ترافیک مصنوعی اظهار کرد:  این حرف درست نیست، ما به هیچ عنوان این کار را انجام نمی‌دهیم،  ما تنها کارمان فروش آب معدنی است و کاری به ترافیک نداریم.

وی عنوان کرد: آب معدنی را به صورت عمده خریداری می‌کنیم و از ساعت ۸ صبح شروع به فعالیت می‌کنیم.

به غیر از این چند نفر مابقی آن‌ها حاضر به صحبت در این خصوص نشدند. بهترین راه برای تکمیل بررسی‌ها، مکان‌های تهیه آب معدنی این اشخاص بود، برخی از آن‌ها مکان‌های گنگ را آدرس می‌دادند که وجود خارجی نداشت، بعضی دیگر مغازه‌های غیر مرتبط را نشان می‌دادند تا در نهایت یکی از آن‌ها اعلام کرد که یک شخصی برای تمام این افراد آب معدنی تهیه می‌کند اما آدرس این فرد را به خبرنگار ما نداد.

*ترافیک عمدی را چه کسی ایجاد می‌کند؟

بعد از پیگیری این موضوع متوجه شدیم که این افراد کارگران یک فردی هستند که آب معدنی را در بین آن‌ها توزیع می‌کند و این دستفروشان تنها کارگران و فروشندگان این فرد می‌باشند.

در ادامه با یکی از کانتینر‌های که آب معدنی جابه‌جا می‌کرد هم صحبت شدیم. این راننده در گفت‌گو با خبرنگار ما اعلام کرد، هر دو روز یکبار یک کانتینر آب معدنی کوچک برای شخصی می‌آورم که کار آن فروش آب معدنی در بین خودروها است.

حیدری عنوان کرد: این آب معدنی‌ها را به صورت مستقیم از کارخانه می‌آورم و به این شخص می‌دهم و تا جای که بنده اطلاع دارم این فروشندگان که در اتوبان فعالیت می‌کنند کارگران او هستند.

وی ادامه داد: هر بطری آب معدنی‌ها کوچک را برای این فرد ۳۴۰تومان می‌آورم و این فرد آن‌ها را با قیمت بالاتر از ۵۰۰ تومان به خودرها می‌فروشد.

این راننده در مورد ترافیک مصنوعی در اتوبان تهران-کرج اظهار کرد: این اتوبان در برخی از زمان‌ها به طور طبیعی به دلیل ورود بالای خودرو ترافیک است اما گاهی اوقات که تعدد خودرو کم است مشاهده می‌کنید که ترافیک ایجاد می‌شود، بنده زمانی که با سردسته این اشخاص صحبت کردم متوجه شدم در زمانی که ترافیک ایجاد نمی‌شود با یک اتومبیل فرسوده در در جاده حرکت می‌کند و در مکان دلخواه آن را خاموش می‌کند و باعث ایجاد یک ترافیک مصونعی چند ساعته می‌گردد.

او می‌گوید: بعد از ایجاد ترافیک کارگران وی از فرصت استفاده می‌کنند و شروع به فروش آب معدنی‌ها می‌کنند.

بعد از گفت‌وگو با این راننده به محل فروش آب معدنی در این مکان رفتیم و از نزدیک شاهد روند گفته شده توسط راننده کانتینر بودیم.

ایجاد ترافیک مصنوعی نه تنها سبب کشته شدن وقت بسیاری از افراد می‌شود بلکه ممکن است جان برخی از افراد هم بگیرد، شاید در این ترافیک ماشین اورژانس یا آتش نشانی باشد که این اوضاع باعث تشدید حادثه یا اتفاق می‌شود.

این سبک فروش، فرد را از پرداخت مالیات، عوراض، اجاره بها و غیره معاف می‌کند اما با این کار برای بسیاری از مردم ایجاد زحمت می‌کند و باعث تلف شدن وقت و زمان افراد می‌شود.
.چاپ مطلب
ترافیک مصنوعی فروش آب معدنی
تعداد دفعات مشاهده شده : 193
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید