کد مطلب : 60372 / تاریخ ثبت : 1397/02/23 20:52

دوئل سریزدی و گروه ۴ شورای شهر کرج

بردبرد با ترک جلسه علنی شورا

در صورت انتخاب دست از فعالیت های اقتصادی برمی دارم و شفاف در خدمت شهرداری هستم . بنده هیچ پرونده قضایی در هیچ بخش قضایی ندارم.. اگر منظور شما پروژه باشگاه میلاد است که بزودی تعیین می شود که این پروژه هیچ مشکلی را یدک نمیکشد که از آن برخی ها با عنوان تضییع اموال عمومی نام می برند

به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز پرترددترین جلسه علنی شورای شهر کرج با حضور حداکثری خبرنگاران، روز یکشنبه (23اردیبهشت ماه) در محل شورا با هدف معرفی نامزدهاي شهرداري كرج و ارائه برنامه های پیش روی مدیریت شهری برگزار گردید. پس از نشستن تک تک اعضا بر روی صندلی های خود و استقرار خبرنگاران (که برخی نیز بدلیل ازدحام جمعیتی امکان نشستن نداشتند و ایستاده بودند) سکان آغاز جلسه را پس از تلاوت قرآن به دست سرپرست شهرداری کرج سپردند.

پیش از هر چیز باید به این نکته توجه داشت که، چند صباحی است که پس از استعفای مبهم دکتر نصیری شهردار کرج در تاریخ 26فروردین ماه و سپردن صدارت موقت شهرداری کرج به دست محمدرضا احمدی نژاد، راهروی صحن پارلمان شهری دچار افت و خیزهای انتخاباتی شده بود. گاه صحن به دلایلی که شاید از سوی خود اعضا قابل فهم  و قابل قبول بوده و از نظر اصحاب رسانه رنگ دیگری داشته، مردم را در منگنه بی اعتمادی قرار داده بودند.

لیست های رنگارنگ اصلاحاتی و اصولگرایی دستخوش اخبارهای ناخوشایند گردید. در هر پیج و کانال اطلاع رسانی فضای مجازی هر بار با یک انتخاب و گزینه شهردار برخورد می کردیم و هر بار از سوی رسانه ای لیستی به عنوان نظرسنجی استخراج می گشت که گویی بوی زد و بند سیاسی را بخود داشت. پس مردم این وسط چه کاره هستند؟ مگر نه این که، پارلمان نشینان مدیریت شهری با رای و انگشت های آبی اعتماد مردم ورود کردند پس چرا هر بار دلشوره ای به جان مردم می اندازند که مردم را به حضور دیگرانی از جنس شورا در سال های آتی بی تفاوت نمایند و زیر لب زمزمه کنند: "هر که آمد عمارتی نو ساخت رفت و منزل به دیگری بسپرد"!!!!

حال، امروز  گفتمان ها را به تماشا می نشینیم و این بار در کمال ناباوری به تنها گزینه روی میز پارلمان شهری "سریزدی" جهت سکانداری مسند شهرداری کرج و خدمتگذاری مردم می‌پردازیم. هر چند عملکرد سریزدی برای بسیاری از پیشکسوتان کرج پوشیده نیست و اوج عملکرد برمی گردد به دوره معاونت در استانداری البرز و جریان طرح برد برد!

محمدرضا احمدی نژاد پس از دریافت تریبون سخنرانی اعلام نمود: جای خوشحالی است که ازبعد اقتصادی و به لحاظ اماری ما در وضعیت  مناسب و رو به جلویی بسر می بریم.

احمدی نژاد افزود: هر چند طرح جمع آوری آب های سطحی و هدایت این آبها هنوز تکمیل نشده اما می طلبد که جهت تحقق این مهم تمام دستگاه ها ورود نمایند.

ساماندهی زباله های شهری و تقاطع باغستان دیگر محوریت سخنان سرپرست شهرداری کرج بود که در این رابطه اذعان داشت: پروژه تقاطع باغستان در دست اقدام است، بحث زباله های شهری باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد چرا که حجم زباله هایی که در کلکتورها سرازیر می شود زیاد بوده و این یک مشکل بزرگ می‌باشد که نیاز به سازماندهی بیشترو دقیق تر دارد.

سارا دشتگرد در بخش دیگری روسفیدی در ایام حساس  و کنونی را خواستار شد و  عنوان نمود: ما با رای اعتماد مردم بر مسند شورا نشسته ایم.

وی خاطرنشان کرد: در شرایطی که تمام شهرداری های کشوردر این ایام با چالشی با نام درامد پایدار مواجه هستند و این موضوع به یک شعار عامه پسند و تکراری تبدیل شده  است. عدم وجوه بهره وری منابع و عملیات اشتباه از حوزه های عمرانی و خدماتی نشان می دهد که نه تنها بحث درآمد پایدار موضوعی است که هنوز تعریف درستی از آن نشده  بلکه نظام اجرایی مدیریت شهرها در اعمال درست منابع و بودجه مصوبه طرح ها بسیار ناکارآمد جلوه گر شده است.
 
وی با بیان این که شاید کسب خدمت در شورا برای ما افتخار باشد و در جاهایی رنگ سیاسی بخود گرفته است گفت: باید بدانیم که شهروندان عزیز  شهر فارغ از تعلقات سیاسی ما ، آنهم صرفا بدلیل توقع تحول و کارآمدی به تغییر رای داده اند و این جمع را منتخب خود اعلام نمودند.
 
دشتگرد در ادامه به بحث مدیریت شهری و کنترل شرایط بحرانی  تصریح کرد: در حالی که ما بارش باران  را  باید به عنوان رحمت بیانگاریم ، عذابی برای شهروندان گشته است و متاسفانه شاهد آبگرفتگی معابر می شویم . این نوع رفتارها و ناکارآمدی ها پاسخ سیاسی ندارد بلکه نشان می دهد از یکسو منابع عمرانی بدرستی هزینه نشده و آبهای سطحی بجای این که به سمت جوی و کانال هدایت شوند به سمت معبر رهنمون می گردند.
 
این شهر با باران گریه می کند و با برف کمر خم می کند مطلبی بود که دشتگردی به آن اشاره داشت و افزود: این همه عوارض شهر یکشبه بدست نیامده که یک شبه حل شود اما حدااقل حق شهروندان وفادار این شهر است که حداقل از یک نقطه اصلاح این عوارض آغاز گردد.
 
ارزیابی درست عملکرد اعضای شورا، ارائه گزارش درست مالی مربوط به پرداخت پیمانکاران از سوی سرپرست شهرداری در این فاصله زمانی پذیرش تصدی سرپرستی شهرداری، گزارش فوق باید با گزارش پرداخت حقوق و هزینه های جاری شهرداری مقایسه گردد، ریاست شورا از شهرداری گزارش پروژه نهر درمبر ،، نحوه انتخاب پیمانکار و وضعیت پرداختی ها به پیمانکاران را اخذ و جهت اطلاع شهروندان و در صورت ضرورت در دستگاه های نظارتی در صحن شورا قرائت گردد، مشکلات پیش امده از سوی بیمارستان مدنی بارها گفته شد و به رای دیوان درآمد که رای دیوان اعاده بود علت این همه تعلل چیست، زباله های عفونی بیمارستان برای مردم منطقه مشکل ساز شده ، ترافیک این بیمارستان جهت عبور و مرور مردم زجرآور شده است، خطاب به سازمان عمران در خصوص بازنگری نحوه عملکرد مناقصات ، از جمله دغدغه مندی ها و تذکراتی بود که خانم دشتگردی عنوان نمود.

منصور وحیدی در بخشی با متذکر شدن مطالبی خواهان حذف برخوردهای غیر کارشناسانه گردید و گفت: نباید مردم را درگیر آمارهای مدیریتی نمود چرا که خودبخود در ذهن آآنان بذر بدبینی را می کاریم شهرداری باید بتواند منابع درآمدی خود را کسب کند تا بتواند  بر اساس منطق و خرد با بحران مقابله نماید.و نباید خلاف منافع مردم حرکت کنیم.
 
خستو  اما به  سخنان خود را به معرفی شهردار معطوف داشت و اظهار کرد: وظیفه ما معرفی شهردار است و رد و پذیرش افراد معرفی شده جهت این مسند با شورا نیست .حداکثری آرائ ماخوذه،  شهردار را انتخاب خواهد کرد.

ایلیات نیز عنوان کرد: باید هر چه زودتر شهر را از بحران رهانید و نجات دادنباید در انتخاب دیگر تعلل ورزید.

برخی از اعضا اعلام کردند که برگزاری انتخابات شهردار باید پشت درهای بسته و غیر علنی برگزار شود که ،  این تصمیم با مخالفت هایی مواجه شد. سلیم نژاد اعلام کرد: شورا تابع قانون است و قانون را رعایت می کند . ما در مقام تصمیم گیری می باشیم که از مهم ترین وظایف شورا می باشد.

برخی نیز مجید سریزدی را در مقام شهردار مناسب ندانستند و اعلام کردند نیاز به تحقیقات و زمان بیشتری است. و باید از مراجع ذیصلاح استعلام گرفت( یعنی تا شهر ویران نشود اعضا رضایت نمی دهند. بقول خانم دشتگردی  شهر با باران گریه می کند و با برف کمر خم می کند)

 و اما دوئل مجید سریزدی با پارلمان نشینان مدیریت شهری آغاز شد... بنظر می رسد پس از مسئله برجام شهردار کرج بزرگترین چالش استان معین پایتخت می باشد می گویید نه ! همراه شوید...

گزینه روی میز مجید سریزدی  و شورائیان دوئل جریان  برد برد بحساب می آمد ...

مجید سریزدی با کمال شهامت به سخنرانی پرداخت و اعلام کرد: شهردار عضو سیزدهم شورا می باشد.
وی از ظرفیت ها و فرصت های قابل برداشت و بهره برداری در مسیر توسعه پایدار شهر به لحاظ اقتصادی در استان البرز پرداخت و گفت: باید در خصوص تسهیل ضوابط بازنگری شود. چرا که البرز بخصوص شهر کرج دارای ظرفیت های پنهانی است که با مدیریت و برنامه ریزی های صحیح می توان انها را آشکار نموداما نباید از نظر دور داشت که در کنار این ظرفیت ها نیازمندی هایی نیز موجود می باشد.

محور دیگر سخنان سریزدی به بحث سرمایه گذاری ها و جذب سرمایه گذاران معطوف گشت و گفت: استان به لحاظ پتانسیل هایی که دارد می توان با برنامه ریزی های درست  ودقیق تری به جذب سرمایه گذاران در حوزه کرج پرداخت . مسیرها را باید برای توسعه شهر هموار نمود.

همجواری با پایتخت به لحاظ سودبری اقتصادی، ارائه خدمات مطلوب به شهروندان، ایجاد شورو نشاط اجتماعی به عنوان یک برنامه کلی از جمله  دیگر محور برنامه های سریزدی بود.

و اما در ادامه چالش های پرسش و پاسخ شروع شد و عباس زارع  ماشه  شفافیت را کشید و گفت: شما آقای سریزدی چند پرونده قضایی دارید و موضوعات پرونده ها راجع به چه چیزهایی است. از سویی ظاهرا شما مرادودات اقتصادی نیز در داخل و خارج دارید که بنظر می رسد اگر منتخب شهردار شدید دیگر باید قید مراودات اقتصادی را بزنید.

سریزدی پاسخ گفت: در صورت انتخاب دست از فعالیت های اقتصادی برمی دارم و شفاف در خدمت شهرداری هستم . بنده هیچ پرونده قضایی در هیچ بخش قضایی ندارم.. اگر منظور شما  پروژه باشگاه میلاد است که بزودی تعیین می شود که این پروژه هیچ مشکلی را یدک نمیکشد که از آن برخی ها با عنوان تضییع اموال عمومی نام می برند.

مهدوی دیگر عضو شورای شهر کرج تیر دوم را از لوله رها کرد و با اشاره به پوشیدن کلاه خود ،  گفت: فشارهایی  از سوی عوامل بیرونی و درونی در هر برهه ای ممکن است وارد شود و یک چیدمان نیرویی را رقم بزنند و شما نیز از این فشارها مستثنی نیستید. آیا جوشن پوشیده اید تا با این عوامل و فشارها مقابله کنید و شایسته سالاری را راس امور خود قرار دهید و بحث رابطه در انتخاب مدیران این حوزه را مدنظر قرار ندهید؟ این موضوع را از آنجهت بشما متذکر می شوم که بدانید مدیران رابطه ای صرفا به میز می اندیشند و مدیران شایسته و فهیم  و توانمند به درستی  به اداره مدیریت شهری!

سریزدی با همان متانت پیشگی خود اعلام کرد: بنده به تقوا، شایسته سالاری ایمان دارم. مهار فشارها باید با علم و آگاهی  همراه باشد . توطئه همیشه در وجود برخی آدم ها هست پس می طلبد که مراقبت کنیم از خودمان.
البته دور از شان جلسه برخی از اعضا به نشانه اعتراض جلسه را ترک کردند . یکی گفت مشکل جسمی و بیماری اش تحمل بردار نیست و دیگری گویی انتخاب  و رای گیری را درست ندانست .

در حین ادامه برنامه ناگهان در عین ناباوری نبیونی معلوم نبود چه اتفاقی برایش افتاده ختم جلسه را اعلام کرد. جالب این که عضو تشنج زای جلسه علنی امروز رییس شورای شهر کرجو شخص آقای نبیونی بود. معمولا روسا آرام کننده هستند نه تشدید کنند!!!!


محبوبه اقتداریان
.چاپ مطلب
سریزدی شورا کرج بربرد شهردار رای
تعداد دفعات مشاهده شده : 394
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید