کد مطلب : 59817 / تاریخ ثبت : 1397/01/23 08:56

فلاح :

هدر رفت ۲ میلیون فرصت شغلی کشور با قاچاق کالا

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان البرز گفت: اگر کمی دقت داشته باشیم متوجه خواهیم شد که با میزان کالایی که به‌صورت غیرمجاز به کشور وارد می‌شود 2 میلیون فرصت شغلی از کشور گرفته می‌شود

ابوالفضل فلاح عصر امروز در نشست "حمایت از کالای ایرانی" که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، گفت: میزان واردات در کشور بالا بوده و طبق ارزیابی‌های انجام‌شده، 45 میلیارد دلار میزان اعتباری است که صرف واردات به کشور شده است.
 
وی افزود: طی بررسی‌های انجام‌شده 30 درصد از این آمار مربوط به واردات کالای مصرفی کشور و بیش از 90 درصد از کالاهایی که به کشور وارد می‌شود مشابه داخلی دارند.
 
مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان البرز یادآور شد: میزان اعتبار کالای قاچاق در کشور 12 میلیارد دلار محاسبه‌شده است که برخی از آن‌ها واجب و ضروری به شمار می‌آیند.
 
فلاح بابیان اینکه در کشور ما تقاضا برای کالای داخلی کم است، افزود: اگر کمی دقت داشته باشیم متوجه خواهیم شد که با میزان کالایی که به‌صورت غیرمجاز به کشور وارد می‌شود 2 میلیون فرصت شغلی از کشور گرفته می‌شود.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه فرهنگ‌سازی لازم برای استفاده از کالای ایرانی در کشور انجام‌نشده است، تأکید کرد: ازاین‌پس لازم است با ارتقاء کیفیت و ارائه خدماتی باقیمت مناسب شرایطی را فراهم‌سازیم تا تقاضا برای استفاده از کالای ایرانی افزایش یابد.

.چاپ مطلب
هدر رفت فرصت شغلی قاچاق کالا
تعداد دفعات مشاهده شده : 149
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید