کد مطلب : 59786 / تاریخ ثبت : 1397/01/21 12:34

کریمی :

تعدد هایپرمارکت‌ها رونق فروشگاه‌های کوچک را کم می‌کند

رئیس اتاق اصناف استان البرز گفت: تعدد هایپرمار کت‌ها و فروشگاه‌های بزرگ در یک منطقه تأثیرات سوئی را بر برخی از فروشگاه‌های کوچک می‌گذارند و کسب‌وکار آن‌ها را کم رونق می‌کنند

حمید کریمی گفت: امروزه تعداد هایپرمارکت‌ها در سطح کشور و همچنین استان البرز رو به افزایش است و تمرکز این مراکز در یک منطقه خاص تأثیرات سوئی بر برخی از فروشگاه‌های کوچک گذاشته و کسب‌وکار آن‌ها را کم رونق کرده است.
 
وی با اشاره به دلایل افزایش هایپرمار کت‌ها در سطح شهرها افزود: درگذشته قانونی تحت عنوان محدوده بندی اصناف وجود داشت که طبق آن فروشگاه‌های مشابه نمی‌توانستند در یک محدوده و در نزدیکی هم قرار بگیرند و حذف این قانون یکی از دلایل تعدد هایپرمارکت‌ها در یک منطقه است.
 
رئیس اتاق اصناف استان البرز با اشاره به تأثیر مثبت این فروشگاه‌ها در امر اشتغال‌زایی بیان کرد: یکی از شرایط گرفتن مجوز برای ایجاد هایپرمارکت‌ها و فروشگاه‌های بزرگ متراژ بالای 1000 متر می‌باشد.
 
کریمی تصریح کرد: خوشبختانه استان البرز در سال جدید تابه‌حال با گران شدن اقلام روبه‌رو نبوده و گران شدن تخم‌مرغ نیز یک امر کشوری بوده است و امیدواریم به‌زودی این مشکل نیز مرتفع شود.

.چاپ مطلب
تعدد هایپرمارکت‌ها فروشگاه‌های کوچک
تعداد دفعات مشاهده شده : 235
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید