کد مطلب : 59770 / تاریخ ثبت : 1397/01/20 10:48

مقدم :

بودجه کافی برای اقدامات فرهنگی و هنری در البرز وجود ندارد

مدیرکل ارشاد اسلامی البرز گفت: متأسفانه بودجه کافی برای اقدامات فرهنگی و هنری در استان وجود ندارد و این اداره کل بدهی‌های فراوانی به برخی ادارات دارد.

 ناصر مقدم پیش از ظهر دوشنبه در نشست خبری با اشاره به اینکه اعتبارات فرهنگی استان طی سال گذشته در حد صفر بوده است از افزایش ۱۲ درصدی بودجه اداره کل ارشاد اسلامی خبر داد و گفت: باید برای اجرایی شدن برنامه‌های فرهنگی و هنری در استان البرز گام‌های بلندی برداریم.
 
وی توجه به توسعه و قانونی کردن تشکل‌های فرهنگی استان را یکی از اهداف اداره کل ارشاد اسلامی استان دانست و گفت: برگزاری آیین نکوداشت فرهنگی و دینی و نمایشگاه‌های عکاسی جزو برنامه‌هایی است که اجرایی خواهد شد.
 
مدیرکل ارشاد اسلامی استان البرز تجهیز این اداره کل در همه بخش‌ها را مهم خواند و گفت: نیازمند نظارت بر همه حوزه‌ها هستیم به‌گونه‌ای که موجب توسعه وضعیت فرهنگی استان شود.
 
مقدم یکی از رویکردهای اصلی این اداره کل را هماهنگی، همکاری و هم‌افزایی با ادارات مختلف اعلام کرد و گفت: درصدد هستیم ارتباط با شهرستان‌های استان تقویت و سیاست‌های فرهنگی دولت در البرز اجرایی شود.
 
برگزاری جشنواره شعر وطن در استان البرز
 
وی به برگزاری جلسات با اصحاب رسانه آن‌هم هر سه ماه یک‌بار اشاره کرد و گفت: رسانه‌ها چشمان بینای اداره کل ارشاد هستند، در این راستا از اصحاب رسانه درخواست یاری داریم.
 
مدیرکل ارشاد اسلامی استان البرز برگزاری جشنواره شعر وطن، تجلیل از برجستگان حوزه هنر را ازجمله برنامه‌های این اداره کل اعلام کرد و گفت: متأسفانه بودجه کافی برای اقدامات فرهنگی و هنری در استان وجود ندارد، این اداره بدهی‌های فراوانی به ادارات گاز، آب و برق دارد در این زمینه از نمایندگان مجلس انتظار یاری داریم.
 
مقدم در بخش دیگری با تأکید بر اینکه باید در حوزه برگزاری کنسرت و دیگر فعالیت‌های هنری به ارائه برنامه بپردازیم، گفت: باهم افزایی، نظارت و تعامل درصدد ایجاد فضای مناسب فرهنگی در استان هستیم.
 
سال گذشته بیش از ۸۵ درصد از سهمیه اشتغال اداره کل ارشاد اسلامی استان البرز محقق شدوی در ادامه به مشکلات خبرنگاران ازجمله نداشتن بیمه اشاره کرد و گفت: نشریاتی که زیر پنج نفر نیرو دارند باید آن‌ها را بیمه تأمین اجتماعی کنند.
 
مدیرکل ارشاد اسلامی استان البرز بابیان اینکه ایجاد امنیت شغلی و کاری برای خبرنگاران از اولویت‌های این اداره کل است، گفت: امیدواریم بتوانیم اقدامات مثبتی برای خبرنگاران انجام دهیم.
 
مقدم در بخش دیگری به اهمیت تحقق شعار سال اشاره کرد و گفت: سال گذشته بیش از ۸۵ درصد از سهمیه اشتغال اداره کل ارشاد اسلامی استان محقق شده است، درصدد هستیم در سال جاری برای تحقق شعار سال تلاش کنیم.
 
به گفته وی برگزاری نمایشگاه و مزون مد و لباس در استان در دستور کار اداره کل فرهنگ و ارشاد استان البرز است.

مهر
.چاپ مطلب
بودجه فرهنگ و هنر البرز
تعداد دفعات مشاهده شده : 244
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید