کد مطلب : 59768 / تاریخ ثبت : 1397/01/20 10:11

طالبیان :

بازسازی کاخ تاریخی مروارید کرج در دستورکار قرار گرفت

معاون سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به وضعیت نامناسب کاخ تاریخی مروارید مهرشهر کرج و تخصیص اعتبار برای آن ، گفت: بازسازی و مرمت این اثر ارزشمند تاریخی به زودی آغاز می شود


 محمدحسین طالبیان عصر یکشنبه در حاشیه بازدید از کاخ تاریخی مروارید مهرشهر کرج افزود: اعتباراتی برای مرمت وبازسازی این اثر تاریخی در بودجه امسال تعیین و ناظران و مهندسان پروژه مشخص شده است.
 
معاون سازمان میراث فرهنگی تاکید کرد که این کاخ تاریخی در وضعیت مناسبی نیست و پیش از تحویل به سازمان میراث فرهنگی به حال خود رها شده بود که سقف ها و بخش مرکزی آن به طور جدی آسیب دیده است.
 
طالبیان گفت: به دنبال بازدید معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور در روزهای پایانی سال گذشته از کاخ تاریخی مروارید، بلافاصله اعتباراتی برای بازسازی و مرمت این اثر تاریخی اختصاص یافت.
 
وی با بیان اینکه بازسازی کاخ مروارید طبق وضعیت بخش های مختلف سازه با نظارت مهندسان انجام می شود، اظهار داشت : بازسازی این بنای تاریخی به دست افراد با تجربه و متخصص سپرده می شود.
 
وی گفت: امیدواریم در سال جاری بتوانیم کاخ مروارید را نجات دهیم و روند مرمت وبازسازی آن به خوبی پیش رود.
کاخ تاریخی مروارید واقع در مهرشهر کرج استان البرز در سال‌های ۱۳۴۵ تا ۱۳۴۷ با زیربنای ۲۵۰۰ مترمربع و درزمینی به مساحت 111 هکتار احداث شد.
 
این اثر در تاریخ ۱۲ بهمن ۱۳۸۱ به شماره ثبت ۷۰۶۷ در فهرست آثار ملی ایران قرار گرفت.

ایرنا
.چاپ مطلب
بازسازی کاخ مروارید کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 240
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید