کد مطلب : 59763 / تاریخ ثبت : 1397/01/20 09:00

نجفی :

آب دغدغه کشور و استان البرز است

استاندار البرز گفت: یکی از مشکلات کشور و استان البرز در آینده بحث آب بوده و باید در این زمینه مدیریت هدفمندی صورت گیرد

محمدعلی نجفی عصر شنبه در نخستین جلسه «شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی» در استان در سال جدید که در اتاق بازرگانی برگزار شد، گفت: جلسات شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی باید متفاوت از دیگر جلسات باشد و همان امیدی که مقام معظم رهبری بر آن تأکیددارند به جامعه تزریق شود.
 
وی همچنین افزود: طرح هر مشکلی که فرا روی اقتصاد قرار دارد باید با ارائه راه‌حل باشد.
 
استاندار البرز در ادامه گفت: اجازه نمی‌دهم یک ریال از اعتبارات مصوب سفر تخصیص پیدا نکند.
 
نجفی ادامه داد:  یکی از مشکلات کشور و استان البرز در آینده بحث آب است و باید در این زمینه مدیریت هدفمندی صورت گیرد.
 
وی بیان کرد: در خصوص پروژه‌های آب نیز از ظرفیت اعضای اتاق بازرگانی و بخش خصوصی باید استفاده شود و در این زمینه با ایجاد سمپوزیوم‌ها و سمینارهای مشترک راهکارهای تقویت بخش خصوصی فراهم شود.
 
استاندار البرز افزود: اولین سفر خود را به شهرستان طالقان اختصاص دادم تا اولویت مسئله آب و برنامه‌ها و پروژه‌های این بخش نمایان شود و انتظار دارم مدیران مربوطه نیز در این خصوص عملکردشان را گزارش دهند.
 
نجفی همچنین گفت: از اولین روزهای سال جدید جلسات کاری ما شروع شد  خوشحالم که  در خدمت مردم استان البرز هستم.
 
وی همچنین با اشاره به جلسات پربار امروز و دیدارهای متعدد با دستگاه‌های امنیتی بیان کرد: وجه مشترک بین تمامی این جلسات، وجود شرایط همراهی، همیاری، بین دستگاه‌های نظامی و انتظامی و... در استان است و این روح همیاری و همراهی در بخش خصوصی نیز باید فراهم شود.
 
استاندار البرز گفت: اتاق بازرگانی و صنایع و معادن استان باید شرایط همدلی را بیشتر فراهم کنند، هرچند رقابت وجود دارد و این امری طبیعی است، اما اجازه نمی‌دهم رقابت‌ها باعث حسادت و کُند کردن کارها باشد.
 
نجفی گفت: شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی به‌طور واقع باید در استان شکل گیرد و بیشتر در این بخش حرکت کنیم.
 
وی ادامه داد: اگر مردم و فرصت‌های اجتماعی را بکار نگیریم موفق نخواهیم بود.
 
استاندار البرز همچنین تصریح کرد: فروش تولیدات کارخانجات کار ما نیست و کار بخش خصوصی است،  البته باید شرایطی فراهم کنید که تولیدکننده در یک نظام رقابتی تولید و میدان فروش را بازکنیم.
 
نجفی بیان کرد: شما بخش خصوصی به‌عنوان یک بخش از بازوی کار، ناظر بر حمایت از تولیدات داخل هستید.
 
وی در راستای حمایت از کالای داخلی ادامه داد:  به شهرداران هم توصیه کردم، سنگفرش تولیدی از استان دیگر، وارد استان نشود، شهرداری‌ها تا زمانی که محصول در استان تولید می‌شود، حق ندارند خریدی از استان دیگر داشته باشند.
 
استاندار البرز ادامه داد: پایانه صادراتی استان امتیاز و پشتوانه ما است و بحث نمایشگاه و پایانه صادراتی باید تا آخر اسفند نهایی می‌شد که این موضوع نیز از دستور کار خارج شد، اخیراً نیز هواپیمای غول‌پیکری در منطقه ویژه اقتصادی فرود آمد که نوید بخش توسعه حمل‌ونقل باری خواهد بود.
 
نجفی در خصوص وضعیت اشتغال‌زایی نیز  گفت: ایجاد بیش از ۵۳ هزار شغل در سامانه رصد دولت ثبت شد و  این روند حاصل مساعی جمعی بوده است.
 
وی گفت: من خرده به مدیریت سابق استان نمی‌گیرم، ولی در بدو ورود به استان خجالت کشیدم که رتبه فضای کسب‌وکار استان بیست و نهم بود، اما مرکز پژوهش‌های مجلس در ۶ ماه دوم سال اعلام کرد که البرز در این شاخص ارتقا پیداکرده است.
 
استاندار البرز ادامه داد: برای توسعه استان هیچ مانعی وجود ندارد، دولت تلاش کرد با کمک همه بخش‌های نظام و نهادها و به‌خصوص بخش خصوصی برای مبارزه با قاچاق تلاش کند.
 
نجفی بیان کرد: در برهه‌ای که مدیریت سازمان چای کشور را عهده‌دار بودم با یک برند بزرگ رقابت کردم و موفق پیش رفتیم.
 
وی گفت:‌ بخش خصوصی و ‌همه‌کسانی که به تولید و تجارت می‌اندیشند باید کمک کنند تا جلوی ورود تریلی‌ها را بگیرند.
 
استاندار البرز در خصوص ثبات ارز نیز گفت: ارز موضوعی است که باید مدیریت شود و البته برای صادرکنندگان نیز به‌صرفه باشد.
 
نجفی همچنین با تأکید بر لزوم  بهره‌مندی بیشتر از علم و فناوری بیان داشت: اعتقادم است که ما می‌توانیم و راهی نداریم جز اینکه علم را به ثروت تبدیل کنیم، دیگر زمان پرسش علم بهتر است یا ثروت گذشته است.
 
وی بیان کرد: با شرایط امروز، وجود شهرک‌های صنعتی و فرصت مجاورت پایتخت و همین‌طور حمایت مثبت دولت و شخص رئیس‌جمهور یک فرصت برای استان است.
 
استاندار البرزگفت: برای اشتغال امسال باید تلاش را بیشتر کنیم، اکنون‌که رتبه بالایی هستیم نگهداری این رتبه‌ها کار سختی است و باید کمک کنیم این جایگاه حفظ شود.

.چاپ مطلب
دغدغه کشور البرز
تعداد دفعات مشاهده شده : 314
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید