کد مطلب : 59761 / تاریخ ثبت : 1397/01/20 08:54

فاضلیان :

مختومه شدن بیش از 600 هزار پرونده در استان البرز

رئیس‌کل دادگستری استان البرز گفت: مجموع پرونده‌های مختومه در دادسراها، محاکم بدوی و تجدیدنظر و شورای حل اختلاف استان در سال 96 بیش از 600 هزار پرونده در استان البرز بوده است

احمد فاضلیان امروز ظهر به همراه دادستان مرکز استان البرز، مدیران کل دستگاه‌های تابعه و معاونان خود با حضور در دفتر امام‌جمعه کرج ضمن تبریک سال نو به تشریح گزارش اقدامات این مجموعه در سال 96 پرداخت.
 
وی با اشاره به تنگناهای موجود در استان البرز گفت: باوجود کمبود زیرساختی و کمبود 60 درصدی در کادر اداری و 40 درصدی در قضات، تلاش صادقانه برای خدمات‌رسانی به مردم ادامه دارد؛ در سایه تلاش‌های انجام‌شده توسط کارکنان دادگستری در سال 96 مجموعاً 508 هزار پرونده در دادسراها، محاکم بدوی و تجدیدنظر مورد رسیدگی قرارگرفته است.
 
رئیس‌کل دادگستری استان البرز بیان کرد: تعداد پرونده‌های ورودی در سال گذشته 508 هزار پرونده بوده است و بااینکه تعداد ورودی با سال قبل از آن رشد 2 درصدی را نشان می‌دهد ولی مقایسه رشد سالانه 5 درصدی در سال‌های قبل‌تر، بیانگر کاهش در ورودی پرونده‌هاست که این موفقیت مؤثر بودن اقدامات پیشگیرانه و فرهنگی دادگستری استان را تائید می‌کند.
 
فاضلیان افزود: در شورای حل اختلاف استان نیز میزان ورودی پرونده‌ها در سال 96 حدود 97 هزار پرونده بوده و هم‌زمان 96 هزار پرونده مختومه شده است که از این تعداد پرونده مختومه، بیش از 10 هزار پرونده همراه با صلح و سازش بوده است.
 
وی با تأکید بر اینکه مجموع پرونده‌های مختومه در دادسراها، محاکم بدوی و تجدیدنظر و شورای حل اختلاف استان در سال 1396 بیش از 600 هزار پرونده بوده است گفت: امیدواریم با تداوم برنامه‌های پیشگیرانه و فرهنگی بتوانیم میزان ورودی را بازهم کاهش دهیم.
 
رئیس‌کل دادگستری استان البرز با اشاره به اقدامات انجام‌شده در حوزه زیرساختی استان اضافه کرد: درنتیجه تدوین و اجرای برنامه سه‌ساله توسعه دادگستری استان، به افزایش 50 درصدی در فضای زیرساختی استان دست‌یافتیم که با پایان پروژه‌های در دست احداث، حجم اقدامات انجام‌شده در شرایط کمبود اعتبارات دولتی برابر با تاریخ 30 ساله شهرهای استان خواهد بود؛ امیدواریم با سفر آیت‌الله آملی لاریجانی به استان این تحولات در استان البرز تکمیل شود.
 
بخش دیگری از سخنان فاضلیان به اقدامات در سال گذشته همچنین با توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری و در راستای حمایت از تولید و اشتغال اقدامات مهمی انجام‌شده است و کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری برای رفع مشکل تولیدکنندگان اقداماتی انجام‌شده که در کشور کم‌نظیر است.
 
وی افزود: در حوزه حفظ منابع طبیعی و مقابله با زمین‌خواری نیز در سال گذشته 250 هکتار از اراضی ملی از دست متصرفان خارج و با احکام قضایی خلع ید شد که ازنظر ارزش ریالی قابل‌توجه است.
 
رئیس‌کل دادگستری استان البرز با تقدیر از تلاش‌های دادستان مرکز استان در حمایت از پروژه‌های عمرانی و زیرساختی در استان و برطرف کردن موانع موجود در مسیر سرمایه‌گذاری و اشتغال گفت: دستگاه قضایی همواره تلاش داشته مساعدت لازم را به دستگاه‌های اجرایی بکند تا وقفه‌ای در پیشبرد پروژه‌ها و خدمات‌رسانی به مردم ایجاد نشود.
 
فاضلیان افزود: در سایه همدلی و تعاون موجود در بین دستگاه‌های قضایی، انتظامی و اجرایی استان، شاهد برقراری امنیت در استان هستیم و ذهنیت گذشته در مورد امنیت استان البرز دیگر وجود ندارد و البرز یکی از استان‌های امن کشور است.
 
وی در ادامه به اقدامات انجام‌شده در حوزه پیشگیری اشاره کرد و گفت: اجرای طرح‌هایی مانند نماد در مدارس، طرح دادگاه‌های درمان‌مدار (قرنطینه و تفکیک معتادان)، آموزش‌های پیش از طلاق، برخورد با سارقان و مال‌خرها منجر به کاهش وقوع جرم در استان شده است.

.چاپ مطلب
600 هزار پرونده مختومه البرز
تعداد دفعات مشاهده شده : 102
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید