کد مطلب : 59746 / تاریخ ثبت : 1397/01/19 09:45

شامگاه خونین مسافران تهران

واژگونی اتوبوس کرمان- تهران در محور مهریز یزد دست کم ۵ نفر را به کام مرگ کشاند و ۲۱ نفر مصدوم شدند. در این سانحه که در ساعت ۱۰ شامگاه جمعه در دوراهی روستای گردکوه (۱۵ کیلومتری مهریز) اتفاق افتاد، ۴ نفر از سرنشینان اتوبوس که یک زن و سه مرد بودند در محل جان باختند و راننده نیز پس از انتقال به بیمارستان تسلیم مرگ شد.

شامگاه خونین مسافران تهران

۲۱ نفر دیگر با جراحات سطحی و شدید به بیمارستان فاطمه الزهرا (س) مهریز و رهنمون یزد منتقل شدند. حال دو نفراز مصدومان وخیم گزارش شده است.
 
تعیین علت حادثه
سرهنگ نادر رحمانی، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: شامگاه جمعه این اتوبوس که متعلق به شرکت تعاونی ۷ عدل تهران بود، با ۲۵ مسافر در مسیر تهران در حرکت بود که در کیلومتر ۶۶ محور کرمان-یزد واژگون شد. براساس بررسی‌های مقدماتی کارشناسان پلیس راه نشان می‌دهد ناتوانی راننده؛ درکنترل وسیله نقلیه علت واژگونی این اتوبوس ولوو بوده است.
شماری از مسافران افغان تبار بودند
 
احمد دهقان، رئیس اورژانس و مرکز فوریت‌های پزشکی استان یزد گفت: در این حادثه ۴ نفراز مسافران در محل جان باختند و راننده که آسیب شدیدی دیده بود در مسیر اعزام به بیمارستان جان باخت. اغلب مسافران این اتوبوس از اتباع افغان بودند. عملیات امدادرسانی با حضور تیم‌های اورژانس، هلال احمر، آتش‌نشانی و… انجام شد.
 
ورود دادستان به حادثه واژگونی اتوبوس
دادخدا سالاری، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان گفت: دادسرای عمومی و انقلاب کرمان به‌عنوان مدعی العموم و احقاق حقوق عامه و با توجه به اهمیت موضوع به حادثه تلخ و دلخراش تصادف اتوبوس در محور کرمان به تهران ورود کرده است و در صورت احراز قصور با مقصران حادثه مطابق با قانون برخورد خواهد شد.
 
وی افزود: چنانچه سهل‌انگاری و قصوری از سوی مسئولان ذیربط و شرکت مسافربری صورت پذیرفته باشد و اقدامات پیشگیری لازم را به عمل نیاورده باشند با آنان طبق قانون برخورد خواهد شد. با عنایت به وظیفه قوه قضائیه و در راستای پیشگیری از جرم، رویکرد دادستانی به سمت و سویی خواهد بود که در آینده از وقوع چنین حوادث دلخراشی جلوگیری شود.
 
بی احتیاطی رانندگان اتوبوس مصدومیت سرنشینان
برخورد اتوبوس با کامیونت خاور در اتوبان قزوین به تهران ۲۰ نفر را روانه بیمارستان کرد. پیمان نامداری، رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی استان قزوین گفت: این حادثه ساعت ۴ و ۵۸ دقیقه شنبه در مسیر جنوبی اتوبان قزوین به تهران نرسیده به پل زیاران اتفاق افتاد و تیم عملیات اورژانس به مصدومین حادثه تصادف اتوبوس و خاور بسرعت در محل حاضر شده و درمان و انتقال مجروحان را انجام دادند. پس از اعلام حادثه پنج آمبولانس از پایگاه‌های اورژانس آبیک، ناصرآباد، کاسپین، زیاران و هلال احمر به محل حادثه اعزام شدند و پس از تریاژ (دسته بندی) ۲۰ مصدوم توسط تکنیسین‌های مرکز فوریت‌های پزشکی برای درمان منتقل شدند. حال عمومی مصدومین رو بهبود است.
 
سرهنگ نادر رحمانی، رئیس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک راهور ناجا گفت: حوالی ساعت ۵ بامداد امروز در کیلومتر ۴۶ باند جنوبی آزادراه قزوین- کرج یک دستگاه اتوبوس با کامیون برخورد کرد. علت این حادثه عدم توجه به جلو از سوی راننده اتوبوس تعیین شده است.
 
در واژگونی اتوبوس دیگری با ۳۰ مسافر در محور انار-یزد نیز ۷ نفر مصدوم شدند و به بیمارستان انتقال یافتند.

روزنامه ایران
.چاپ مطلب
شامگاه خونین مسافران تهران
تعداد دفعات مشاهده شده : 219
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید