کد مطلب : 59740 / تاریخ ثبت : 1397/01/19 09:03

تا شهریورماه سال جاری؛

بهره‌برداری از فاز اول آزادراه تهران _ شمال

استاندار البرز گفت: فاز اول آزادراه تهران _ شمال نیز تا شهریورماه به بهره‌برداری خواهد رسید که بخشی از ترافیک استان را تعدیل خواهد کرد.

 ظهر شنبه محمدعلی نجفی در جریان دیدارِ نوروزیِ رئیس‌کل دادگستری استان، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان البرز و جمعی از قضات و معاونان دادگستری، با تبریک سال جدید و قدردانی از همراهی و همیاری خوب دستگاه قضا گفت: دامنه فعالیت‌های دادگستری بسیار گسترده و فراگیر است و ازاین‌رو باید در قالب شورای ویژه‌ای به هم‌افزایی برای وظایف متقابل دستگاه‌ها پرداخت؛ ازاین‌رو به‌زودی نشست ویژه‌ای به همین منظور تشکیل خواهد شد.
 
وی ا افزود: اگر توفیقاتی در استان صورت می‌گیرد، مرهون مجاهدت‌ها و همراهی و همکاری همه دستگاه‌ها و قوه قضاییه است و در زمینه مسائل سیاسی، امنیتی و اجتماعی شاهد موفقیت‌های خوبی بوده‌ایم.
 
استاندار البرز بابیان اینکه این همراهی تاکنون باعث حل بسیاری از مشکلات زیرساختی در استان شده است، گفت: گاهی اوقات باوجود بودجه و اعتبار کافی نیز مشکلات حل نمی‌شود و تنها زمانی به موفقیت می‌رسیم که روح همراهی بین مسئولان حاکم باشد.
 
نجفی در ادامه با اشاره به توفیقات استان به‌ویژه در 6 ماهه دوم سال نیز بیان کرد: اگر همراهی و در کنار هم بودن مسئولان نبود مشکلات حل نمی‌شد.
 
وی بیان کرد: اگر ارتباط نزدیک بین مسئولان نباشد، عده‌ای با سوءاستفاده مسئولیت خود را بر دوش دیگری می‌گذارند، بنابراین همه نسبت به تکالیف خود وظیفه مند هستیم.
 
استاندار البرز در بخش دیگری با اشاره به توفیقات استان در حوزه راه‌ها بیان کرد: در خصوص تأمین اعتبارات راه‌ها و بزرگراه‌ها اتفاقات خوبی افتاده است‌.
 
نجفی افزود: در نوروز امسال شاهد تردد ۳۱ میلیون خودرو از محورهای مواصلاتی استان بودیم، بنده تمام ایام در استان حضور داشتم تا مشکلی ایجاد نشود، تصور کنید اگر براثر یک ناهماهنگی یکی از تونل‌ها درراه‌های استان مسدود می‌شد حادثه بزرگی به وقوع می‌پیوست.
 
وی بیان کرد: گاهی این عدم حضورها مشکل‌آفرین می‌شود، اگر ۲۸ میلیون مسافر از استان عبور کردند، حداقل ۵ میلیون مسافر در استان اسکان پیدا کردند، هرچند کوتاه، بنابراین ممکن بود از این ترددهای میلیونی یک مورد دچار مشکل شود تا تلاش‌های ما نادیده گرفته شود.
 
استاندار البرز گفت: در بحث راه‌ها نیز بازدیدهای مداوم و مستمر وجود داشت و امسال نظارت و کنترل خوبی درراه‌ها وجود داشت.
 
نجفی اضافه کرد: تعریض ۱۰ کیلومتر در ورودی و خروجی استان در دستور کار است.
 
وی بیان کرد: فاز اول آزادراه تهران _ شمال نیز تا شهریورماه به بهره‌برداری خواهد رسید که بخشی از ترافیک استان را تعدیل خواهد کرد.
 
استاندار البرز عنوان کرد: عمده نیاز استان ایجاد شغل است، ازاین‌رو ۵۳ هزار و ۵۰۰ شغل ایجاد کردیم که تنها ۵۳ هزار فرصت شغلی آن در ۶, ماه دوم سال اتفاق افتاد.
 
نجفی بابیان اینکه اگر کمک‌های اثربخش همه دستگاه‌ها نبود به این توفیقات دست پیدا نمی‌کردیم، افزود: اکنون در بخش رونق تسهیل با ۱۶۵ میلیارد تومان با استان دوم کشور فاصله معناداری داریم.
 
وی افزود: در بهبود فضای کسب‌وکار نیز از رتبه بیست و نهم کشور در شهریورماه، به جایگاه هفتم رسیدیم.
 
استاندار البرز افزود: این آمارها نیز همگی ثبت‌شده در سامانه رسمی و اعلام‌شده از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس است‌
 
نجفی بیان کرد: در زمینه ایجاد زیرساخت‌های اجتماعی نیز تلاش‌های گسترده‌ای در حال انجام است.
 
وی گفت: ۹۰۰ هزار بافت فرسوده در استان وجود دارد که بجهت وسعت کوچک استان شاید آسیب‌های آن بیشتر دیده شود.

.چاپ مطلب
بهره‌برداری فاز اول آزادراه تهران _ شمال
تعداد دفعات مشاهده شده : 156
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید