کد مطلب : 59500 / تاریخ ثبت : 1396/12/21 11:41

غیبتِ وزیر، پیامی ‌خاص به مجمع، یا برای خادم؟!

مهم‌ترین مجمع فوق‌‌العاده فدراسیون ‌کشتی بعدازظهر امروز برگزار می‌شود.

برخلاف مجامع رسمی که در محل آکادمی‌ ملی ‌المپیک برگزار می‌شد، مجمع فوق‌‌العاده کشتی با ممنوعیت حضور خبرنگاران و نمایندگان اصحاب رسانه، ساعت 14 امروز در سالن کنفرانس خانه ‌کشتی عبدا... موحد تهران به ریاست محمدرضا داورزنی معاون توسعه ورزش‌قهرمانی ‌و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان، برگزار می‌شود. اتفاقات اخیر تا آستانه محرومیت و تعلیق فدراسیون‌ کشتی کشورمان پیش‌ رفته و با تلاش رسول خادم، محرومیت و تعلیق فدراسیون منتفی شد اما با 6 ماه محرومیت علیرضا کریمی و 2 سال محرومیت حمیدرضا جمشیدی مربی جوان کرج، به ‌صورت موقت خاتمه یافت.
 
با توجه به تهدیدات کمیته‌ بین‌المللی ‌المپیک و اتحادیه ‌جهانی ‌کشتی، شمشیر حذف و تعلیق احتمالی در میادین پیش‌رو، بالای سرِ کشتی ایران قرار گرفته و همین تهدیدات موجب نگرانی‌هایی برای کشتی به ویژه رسول خادم به ‌عنوان رئیس‌ فدراسیون و متولی ورزش اول که باید پاسخگوی انتظارات و توقعات مردم و مسئولان باشد، شد.
 
همین نگرانی‌ها باعث شد تا خادم از راه‌های گوناگون موضوع را به مسئولان مربوطه منتقل کند. به رغم جدی بودن موضوع تهدید فدراسیون کشتی و ورزش ایران از سوی IOC و UWW اما گویا موضوع برای مسئولان ورزشی و سیاسی چندان جدی گرفته نشد و شرایطی رقم خورد که خادم را وادار به استعفا کرد.
 
با اعلام تصمیم رئیس‌ فدراسیون‌ کشتی، وزیر ورزش، هیئت‌رئیسه فدراسیون و اکثر رؤسای‌ هیئت‌های‌ کشتی به ‌عنوان بیشترین نفرات عضو مجمع با استعفای رسول خادم مخالفت کردند اما این اعلام مخالفت، تضمینی برای بازگشت رئیس مستعفی به فدراسیون نشد.
 
امروز مجمع فوق‌‌العاده کشتی به ‌ریاستِ محمدرضا داورزنی برگزار می‌شود تا در مورد مخالفت یا موافقت با استعفای رسول خادم تصمیم‌گیری شود. مهم‌ترین مجمع فوق‌‌العاده کشتی در حالی برگزار می‌شود، که باز هم از حضور وزیر ورزش در مجمع ‌کشتی خبری نیست!
 
به رغم حضور وزیر ورزش در مجامع بعضی فدراسیون‌ها اما سلطانی‌فر نه‌ تنها در مجمع انتخاباتی کشتی غایب بود بلکه امروز هم در مجمع فوق‌‌العاده حاضر نمی‌شود تا شاید این عدم حضور، پیامی ‌خاص برای اعضای مجمع ‌کشتی یا رسول خادم رئیس ‌مستعفی فدراسیون ‌کشتی باشد!
 
در حالی که عضو هیئت‌رئیسه مجلس‌ شورای ‌اسلامی و یکی از معاونان وزارت‌ امور خارجه، عضو هیئت‌رئیسه فدراسیون ‌کشتی هستند اما اقدامی چاره‌‎ساز به ‌منظور برطرف ساختن نگرانی مسئولان ‌کشتی و ورزش ‌کشور برای مجاب ساختن مسئولان IOC و UWW انجام نداده‌اند.
 
با توجه به‌ اینکه اهواز باید چند روز دیگر، میزبان جام جهانی کشتی فرنگی باشد و آزادکاران نیز شاید در جام جهانی آمریکا شرکت کنند، گویا به‌ منظور جلوگیری از ادامه بلاتکلیفی موجود، قرار است در مجمع فوق‌‌العاده امروز، کار یکسره شود و حتی اگر حاضران، موفق به ‌جلب رضایت رسول خادم برای بازگشت به ‌فدراسیون نشدند، شاید با معرفی سرپرست موقت، ادامه مه‌های کشتی را به او سپرده، بلاتکلیفی و سردرگمی فعلی را فعلاً خاتمه دهند!

.چاپ مطلب
غیبتِ وزیر پیام ‌خاص مجمع خادم
تعداد دفعات مشاهده شده : 233
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید