کد مطلب : 59463 / تاریخ ثبت : 1396/12/19 13:13

کولیوند :

رئیس اورژانس: اورژانس هوایی کاملا رایگان است

رئیس اورژانس کشور با بیان اینکه اورژانس هوایی کشور برای مردم کاملا رایگان است، گفت: ۳۴ بالگرد اورژانس هوایی در کشور وجود دارد.

 پیرحسین کولیوند در  مراسم امضاء تفاهمنامه همکاری بین شرکت خدمات هوایی پیام و اورژانس کشور که صبح امروز در فرودگاه پیام کرج برگزار شد، اظهار داشت:  تعداد بالگردهای اورژانسی هوایی کشور به 34 فروند افزایش یافته است و 19  هزار بیمار و مصدوم توسط اورژانس هوایی کشور منتقل می‌شوند.
 
رئیس اورژانس کشور با بیان اینکه اگر این افراد با اورژانس هوایی کشور منتقل نمی‌شدند، 60 درصد تلفات بیشتر می‌شد، افزود: هر بالگرد هوایی بیش از 55 درصد مرگ و میر مادران باردار کشور را کاهش می‌دهد.
 
وی با تاکید بر اینکه اورژانس هوایی خدمات بسیار خوبی را به مردم ارائه کرد، گفت: اورژانس هوایی کاملا رایگان است و برای یک پیرمرد کارگری در شهرستان آمل که دچار حمله قلبی شده بود، اورژانس هوایی درخواست شد که در کمال تعجب فرد این اورژانس رایگان بود.
 
کولیوند با بیان اینکه بیشتر خدمات اورژانسی هوایی و زمینی برای افراد با بضاعت کم است، عنوان کرد: با اطلاع از اینکه فرودگاه پیام کرج دارای بالگرد است، جلسات متعددی برای همکاری با این فرودگاه برگزار شد.
 
وی ادامه داد: تاکنون بالگرد اورژانس هوایی برای یک نفر غیر بیمار و حتی مقام مسئول نیز انجام نشده است و تنها از بالگرد اورژانس هوایی برای بیماران استفاده می‌شود و در حادثه هواپیما یاسوج هم از بالگردهای اورژانس برای جا به جایی مسئولین استفاده نشد و در حادثه اربعین که برای زائرین کرجی نیز اتفاق افتاد، بالگرد اورژانس هوایی 4 مصدوم که دارای قطع عضو بودند را به مراکز درمانی منتقل کرد.
 
رئیس اورژانس کشور با اشاره به زلزله کرمانشاه و اینکه توسط اورژانس هوایی کشور  هفت هزار و 350 مصدوم به مراکز بیمارستانی منتقل شدند، تصریح کرد: از زمان وقوع زلزله سرپل ذهاب تا بامداد صبح روز زلزله دو هزار و 500 مصدوم منتقل شدند و در تلاش هستیم بالگردها به دوربین دید در شب هم مجهز شوند.

.چاپ مطلب
اورژانس هوایی کاملا رایگان
تعداد دفعات مشاهده شده : 225
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید