کد مطلب : 59454 / تاریخ ثبت : 1396/12/19 11:23

خطر در کمین دشت‌های البرز؛

مخالفت با انتقال تونلی آب سد طالقان

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز گفت: این اداره کل به‌صراحت مخالفت خود را با اجرای طرح انتقال تونلی آب سد طالقان اعلام کرده‌است.

حامد فرضی با اشاره به وضعیت انتقال آب سد طالقان از طریق تونل که محیط‌زیست و منابع طبیعی استان را تحت شعاع قرار خواهد داد، گفت: در حال حاضر آب سد طالقان با لوله به بیلقان منتقل می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه انتقال آب سد طالقان با تونل به بیلقان در مرحله مطالعات قرار دارد، گفت: درصورتی‌که طرح انتقال تونلی سد طالقان به مرحله اجرا درآید منابع آبی سطحی و زیرزمینی استان با مشکلات جدی مواجه می‌شود.
 
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز تأکید کرد: دشت‌های ساوجبلاغ، کرج و طالقان از آب‌های جاری و چشمه‌ها سیراب می‌شود، اجرای این طرح برای دشت‌ها و باغات استان خطرآفرین است.
 
فرضی با اشاره به اهمیت تأمین آب برای باغ‌های محدوده طرح انتقال آب سد طالقان، گفت: تأمین آب باغ‌های واقع در محدوده طرح در صورت احداث تونل با مشکل روبه‌رو و قطع جریان آب‌های سطحی آسیب جدی به منابع طبیعی وارد می‌کند.
 
وی با اشاره به برگزاری جلسات تعداد پیرامون این مهم، گفت: اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان به همراه اداره کل حفاظت محیط‌زیست استان به‌صراحت مخالف خود را با اجرای این طرح اعلام کرده‌اند.
 
آیت‌الله سید محمدمهدی حسینی همدانی نماینده ولی‌فقیه در استان البرز و امام‌جمعه کرج نیز روز گذشته در خطبه‌های نماز جمعه نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و گفت: با برخی از مسئولان صحبت کرده‌ام نحوه انتقال آب سد طالقان برای محیط‌زیست و منابع طبیعی استان مشکل‌آفرین است.

مهر
.چاپ مطلب
مخالفت انتقال تونلی آب سد طالقان
تعداد دفعات مشاهده شده : 237
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید