کد مطلب : 59441 / تاریخ ثبت : 1396/12/17 11:29

فرضی :

بحران آب و ریزگردها 2 چالش امروز البرز

مدیر کل منابع طبیعی البرز با اشاره به تغییرات جغرافیایی اعلام کرد که آب، گرد و غبار و ریزگردها 2 چالش عمده امروز این استان است

حامد فرضی روز پنجشنبه در آئین تجلیل از فعالان عرصه منابع طبیعی البرز در تالار میلاد کرج افزود: طی دو سال گذشته ، البرز با این 2 بحران مواجه شده که علت عمده آن به تغییرات اقلیمی و مدیریت بد در نحوه بهره برداری از منابع طبیعی باز می گردد.
 
وی اضافه کرد: در استان البرز، یک کانون اصلی ریزگرد داخلی داریم که در صورت تداوم این بیابان ها می تواند خطرات زیادی در برداشته باشد.
 
فرضی با بیان اینکه رویکرد اصلی سازمان جنگل ها ، مراتع آبخیزداری کشور بر محور مشارکت و حضور مردم در حفاظت از منابع طبیعی است، اظهار داشت: البرز در این مسیر همواره پیشگام بوده و وجود بیش از 24 هزار همیار طبیعت در این استان نشان از توجه جدی مردم به حفظ منابع طبیعی و صیانت از این امانت ارزشمند دارد.
 
وی ادامه داد: تجربه ثابت کرده که هرجا هماهنگی و همکاری بین دولت و مردم در تمام عرصه ها وجود داشته، اقدامات بسیار موثری صورت گرفته و نتایج خوب و قابل ملموسی از آن به دست آمده است.
 
فرضی گفت: به طور یقین صیانت ازعرصه های منابع طبیعی و زیست محیطی بدون حضور مردم محقق نمی شود و در صورتی که مردم در این عرصه فعالیت نداشته باشند نمی توان در این امر موفق شد.
 
استان البرز با مساحت 5 هزارو800 کیلومترمربع حدود 350 هزار هکتار عرصه طبیعی دارد.

.چاپ مطلب
بحران آب و ریزگردها چالش امروز البرز
تعداد دفعات مشاهده شده : 367
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید