کد مطلب : 59425 / تاریخ ثبت : 1396/12/16 12:28

شاخص‌های حیاتی بیانگر وضعیت بحرانی محیط زیست

بهره‌برداری از جنگل‌ها بیش از توان اکولوژیک

سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: برای حفظ منابع طبیعی باید در سیاست های گذشته تجدیدنظر و نسبت به تشکیل وزارت محیط زیست اقدام کرد

علی محمد شاعری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با یادآوری روز درختکاری و آغاز هفته منابع طبیعی، گفت: سال ها است مردم ایران برای سرسبزی، حفظ پوشش گیاهی و احترام به درخت روز 15 اسفند را به عنوان روز ملی درختکاری گرامی می دارند؛ انتظار می رود عموم مردم در این امر مهم مشارکت لازم را داشته باشند و به ازای هر نفر ایرانی یک درخت کاشته شود.
 
نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مراتع و درختان خیر محض هستند، افزود: درخت بعد از انسان بهترین موجود و یکی از بهترین آیات خداوند است.
 
وی با انتقاد از اینکه میزان بهره برداری از جنگل ها و مراتع بیش از توان اکولوژیک است، تصریح کرد: نتیجه این بهره برداری بالا از جنگل ها و مراتع وقوع سیلاب های خانمان برانداز است.
 
این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: سازمان های موازی، بهره برداری های بی رویه، تجهیزات قدیمی و حاکم بودن فرهنگ غلط در کشور نسبت به محیط زیست از گذشته های دور وضعیت بحرانی محیط زیست کشور را رقم زده است.
 
شاعری با بیان اینکه اهمیت حفظ درختان و باغات در کشور باید به فرهنگ تبدیل شود، تصریح کرد: برای حفظ منابع طبیعی باید در سیاست های گذشته تجدیدنظر و نسبت به تشکیل وزارت محیط زیست اقدام کرد.
 
نماینده مردم نکا، بهشهر و گلوگاه در مجلس دهم، ادامه داد: باید فرد متخصصی را برای اداره محیط زیست و منابع طبیعی کشور تعیین کرد و با استفاده از امکانات، تجهیزات،  فن آوری های نوین و همچنین نیروی انسانی متخصص و تجارب سایر کشورها محیط زیست و منابع طبیعی کشور را از وضعیت فعلی نجات داد.
 
سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه شاخص های حیاتی ایران بیانگر وضعیت بحرانی آب، جنگل، هوا، خاک و تنوع زیستی تالاب ها و حیات وحش است، افزود: باید چاره و فکری اساسی برای نجات محیط زیست کشور کرد و فراتر از حرف، برنامه و قانون با اقدام و عمل در جهت رفع مشکلات محیط زیستی کشور گام برداشت و محیط زیست کشور را نجات داد تا توسعه پایدار کشور محقق شود./

.چاپ مطلب
شاخص‌های حیاتی وضعیت بحرانی محیط زیست
تعداد دفعات مشاهده شده : 218
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید