کد مطلب : 59054 / تاریخ ثبت : 1396/11/25 11:27

خط ویژه اتوبوس برای رفع بحران ترافیکی پایان سال در کرج راه‌اندازی شد

راه اندازی خط ویژه اتوبوس در مسیرهای چهارراه امام خمینی(ره) تا میدان سپاه، در حالی از سوی مدیریت شهری کرج در حال اجراست که این اقدام به گفته معاونت حمل و نقل و ترافیک شهری، اقدامی زیرساختی محسوب نیمی شود

 محمدرضا احمدی‌نژاد گفت: این خط با هدف افزایش سرعت خدمت‌رسانی در مسیر ذکر شده به‌خصوص در ایام منتهی به نوروز و روزهای پایانی سال که سرعت زندگی بالاتر و حجم تردد شهروندان بیشتر است راه اندازی شده است.
 
وی با اشاره به اینکه اجرای این طرح به عنوان یک مسکن موقت تا پیش از راه‌اندازی خطوط تندروی بی‌آرتی انجام گرفته است، به بیان برخی تفاوت های خطوط ویژه و بی‌آرتی پرداخت.
 
احمدی‌نژاد افزود: خطوط و ایستگاه‌های اتوبوس‌های بی‌آرتی وسط خیابان قرار دارد و درهای آن از سمت چپ باز می‌شود اما اتوبوس‌های خط ویژه دو محوره بوده و مسیر حرکت اتوبوس ها در این خطوط به وسیله باتومی و گل میخ جدا می‌شود.
 
معاون شهردار در امور حمل‌ونقل و ترافیک بیان داشت: خطوط بی‌آرتی به طور کامل از جریان ترافیک جدا می‌شود اما خطوط ویژه در زمان‌های شدت گرفتن ترافیک، مورد استفاده سایر خودروها نیز قرار می‌گیرد.
 
وی ادامه داد: از این رو راه‌اندازی این خط ویژه در حال حاضر اقدام زیرساختی برای حمل‌ونقل و ترافیک شهری کرج محسوب نمی‌شود اما به عنوان مسکنی در بحران ترافیکی ایام پایانی سال و تا پیش از فعال شدن خطوط بی‌آرتی در کرج مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
 
این مسئول، تعداد اتوبوس‌هایی که در این خط تردد خواهند کرد را دو دستگاه عنوان کرد که نزدیک به دو سال پیش خریداری شده بود.
 
به گفته احمدی‌نژاد، مسیر کامل در نظر گرفته شده برای این خط از چهار راه امام خمینی(ره) تا کمالشهر است اما در فاز نخست، خط ویژه تا میدان سپاه راه اندازی می‌شود.
 
وی در خصوص راه‌اندازی خطوط بی‌آرتی نیز بیان داشت: برای این منظور پیگیر دریافت مشارکت سرمایه‌گذار بخش خصوصی بودیم که با توجه به عدم تحقق این امر تاکنون، در نظر داریم منابع لازم برای راه‌اندازی این خطوط را طی سال آینده از طریق دریافت مشارکت یا از محل اعتبارات شهرداری کرج تامین کنیم.
 
این مسئول اضافه کرد: در صورت تامین منابع، خطوط مذکور را راه اندازی خواهیم کرد تا به عنوان یک طرح زیرساختی ترافیکی در شهر مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

.چاپ مطلب
خط ویژه اتوبوس بحران ترافیکی پایان سال کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 141
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید