کد مطلب : 59050 / تاریخ ثبت : 1396/11/25 11:03

افزایش ۹درصدی تلفات رانندگی؛

رانندگان قربانی عدم استانداردسازی خودروها

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس، درگیری‌های فکری ناشی از مشکلات اقتصادی و عدم تجهیز خودروها به فیلترهای ایمن‌سازی مطابق با استاندادهای روز را عامل افزایش ۹درصدی تلفات تصادفات رانندگی در ماه‌های اخیر دانست.

مسعود رضایی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد ارائه آماری از سوی پزشکی قانونی مبنی بر افزایش 9درصدی تلفات رانندگی در آذرماه گفت: بخشی از عواملی که باعث بروز تصادف شده نیروی انسانی است و بخشی هم به ابزارها و ادوات اعم از عدم تجهیز خودروها مطابق با استانداردهای روز برمی‌گردد که به وفور در اختیار افراد قرار گرفته است.
 
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه خودروهایی که در شرایط کنونی تولید می‌شوند از ایمنی لازم برخوردار نیستند، از سوی دیگر جاده‌ها نیز از ایمنی لازم برخوردار نیست، چرا که دقت مهندسی کافی در احداث این جاده‌ها وجود نداشته است کما اینکه حتی نشانه‌هایی که بیانگر هشدار بروز خطر است کمتر در جاده‌ها وجود دارد.
 
وی در بیان علل افزایش خطای انسانی در رانندگی تصریح کرد: یکی از مهم‌ترین عوامل افزایش خطر در رانندگی مشکلات روحی و درگیری‌های فکری بوده که امروزه به دلیل مشکلات معیشتی دامن‌گیر بسیاری از افراد جامعه شده است.
 
این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآورشد: بی‌تردید اگر افراد در حالت عادی رانندگی کنند، تمام توجه خود را به رعایت نکات ایمنی معطوف می‌سازند و در این شرایط کمتر امکان بروز تصادف وجود دارد، ضمن اینکه تجهیز خودروها مطابق با استانداردهای روز نیز از دیگر راهکارهای کاهش تلفات ناشی از تصادفات خواهد بود.
 
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: هم‌اکنون فرهنگسازی و آموزش تنها راه موثر برای افزایش دقت در رانندگی و توجه به نکات ایمنی به ویژه در جاده‌هاست، بنابراین باید رسانه ملی بخشی از بودجه خود را در جهت هشدار مکرر در مورد تهدیداتی که برای رانندگان وجود دارد، هزینه کند تا با نهادینه کردن فرهنگ توجه به حقوق سایر افراد و تمرکز بیشتر هنگام رانندگی از افزایش آمار تلفات ناشی از تصادف جلوگیری شود./

.چاپ مطلب
قربانی عدم استانداردسازی خودروها
تعداد دفعات مشاهده شده : 249
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید