کد مطلب : 59047 / تاریخ ثبت : 1396/11/25 10:31

کمبود 8 هزارکلاس درس؛

سرانه فضای آموزشی البرز به توجه ملی نیاز دارد

فرماندار کرج گفت که سرانه فضای آموزشی البرز پایین است و نیاز به توجه جدی مسئولان کشوری، استانی و خیرین نیک اندیش دارد.

سیروس شفقی افزود: توسعه فضاهای آموزشی در البرز به عزم جدی مسئولان در پیگیری های مربوط به ساخت فضاهای آموزشی جدید دارد تا دانش آموزان ایران کوچک در فضایی مناسب تر درس بخوانند.
 
وی با اشاره به اینکه البرز در بخش فضای آموزشی در رتبه سی و یکم کشور قرار دارد، اظهار کرد: ارتقای جایگاه آموزشی این استان منوط به مشارکت بالای خیرین و همچنین پیگیری های ویژه برای ساخت کلاس های درس جدید دارد.
 
وی بیان کرد: رشد سالانه دانش آموزی در البرز بیش از 12 هزار نفر است در حالی که فضای آموزشی مناسب برای جمعیت دانش آموزی آن وجود ندارد.
 
فرماندار کرج خاطر نشان کرد: استان البرز با کمبود 8 هزار کلاس درس مواجه است که این نیاز در کرج به دلیل مهاجر پذیر بودن آن محسوس تر است.
 
شفقی با بیان اینکه تامین فضای آموزشی در البرز نیازمند افزایش سطح مشارکت های مرمی با هر توان مالی دارد ، یاد آور شد: توجه ویژه دولت در تخصیص اعتبار مناسب برای ساخت و مقاوم سازی فضاهای آموزشی در این استان نیز ضروری است.
 
وی تصریح کرد: مناسب نبودن زیرساخت های فضای آموزشی در البرز موجب تراکم بالای دانش آموزی در سال تحصیلی 97-96 در کلاس های درس این استان شده است.
 
وی گفت : سالانه باید 400 کلاس درس جدید در البرز ساخته شود که این کار بزرگ نیاز به گسترش دامنه مشارکت های مردمی در امر مقدس مدرسه دارد.
 
وی افزود: در روز گذشته کلنگ ساخت یک مدرسه 6 کلاسه در محمد شهر کرج به همت خیر نیک اندیش سعید پور کاشانی در محله ای کم برخوردار از آموزش و پرورش ناحیه 3 کرج به زمین زده شد تا گامی دیگر در تامین فضای آموزشی البرز برداشته شود.
 
استان البرز بیش از 459 هزار دانش آموز در 2 هزار و 442 کد مدرسه دارد.
 

.چاپ مطلب
سرانه فضای آموزشی البرز توجه ملی
تعداد دفعات مشاهده شده : 142
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید