کد مطلب : 59046 / تاریخ ثبت : 1396/11/25 10:28

عادی شدن ویزیت های خارج از عرف پزشکان

سالانه طبق مصوبه دولت تعرفه های پزشکی درصدی افزایش می یابد. اما در این میان کم نیستند پزشکانی که چندان قائل به این میزان افزایش نرخ نیستند و نرخ های بالاتر از تعرفه تعیین شده از مراجعان شان دریافت می کنند.

 براساس آنچه وزارت بهداشت اعلام نموده دریافت ویزیت بالاتر از نرخ تعیین شده در مصوبه دولت تخلف است و در صورت گزارش با پزشک متخلف برخورد خواهد گردید. اما این تخلف چنان در بین پزشکان شیوع پیدا نموده است که جدیدا سند ویزیت دو نفر از پزشکانی که از چهره های شاخص کشور بوده اند نیز منتشر گردیده که گویای عادی شدن این تخلف در نظام تندرستی کشور است. پزشکانی که هر دو حتی رسید گرفتن ویزیت شان را در اختیار مریض قرار داده اند تا به احتمال زیاد مریض بتواند از مزایای بیمه ای خود استفاده نماید.    طبق این مصوبه سقف تعرفه های خدمات تشخیصـی و درمانی در بـخش خصوصی در سال ۱۳۹۶ درباره ویزیت پزشکان، دندانپزشکان عمومی و PHD پروانه دار، ۲۳۱هزار ریال، ویزیت پزشکان و دندانپزشکان متخصص ۳۶۲هزار ریال، ویزیت پزشکان فوق تخصص، فلوشیپ و متخصص روانپزشکی، ۴۵۲هزار ریال، ویزیت پزشکان فوق تخصص و روانپزشک ۵۱۵هزار ریال است.  ویزیت هایی که نظارت بر آنان حتی در مقابل مالک اسم ترین پزشکان کشور هم ضروری به نظر می ر سد و ارزش پزشکی را به صورت کلی هدف می گیرد.
 
شکایات در بخش ویزیت کم است
علی فتاحی – معاون انتظامی سازمان نظام پزشکی
 
بر این اساس تمام پزشکان اعم از معروف یا تازه کار باید طبق درجه تخصصی خود اقدام به دریافت ویزیت کنند و دریافت ویزیت بالاتر از این مبلغ خلاف قانون محسوب می گردد.    اما اینکه این تخلف اگر از سوی پزشکی سربزند باید از سوی کدام نهاد پیگیری گردد، باید اظهار کرد دانشگاه های علوم پزشکی در هر استان مسیولیت نظارت بر بخش ویزیت پزشکان را به بر عهده دارند و در صورت شکایت از پزشکی، نظام پزشکی توان دارد به این مورد ورود نماید و درواقع سامانه های نظارتی در کنترل نظام پزشکی نیست.   اما در این میان شاید بیشتر از سایر پزشکان، پزشکان معروف و مالک اسم باید در رعایت تعرفه های پزشکی مصوب از سوی دولت پیشگام باشند و در زمینه فرهنگ سازی برای پزشکان جوان این حوزه، اقداماتی در چارچوب قانون انجام دهند.

روزنامه اتفاقات اتفاقیه
.چاپ مطلب
عادی شدن ویزیت پزشکان
تعداد دفعات مشاهده شده : 210
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید