کد مطلب : 58932 / تاریخ ثبت : 1396/11/17 15:25

واکنش بهارستانی ها به توئیت معاون رییس جمهور

شان مجلس باید حفظ شود/مگر دولت لایحه بودجه منقحی به مجلس ارائه داده است؟

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: مگر خیلی لایحه منقحی ارائه کرده اند که اکنون توقع دارید عین آن به تصویب برسد. کل لایحه بودجه دولت مشخص است چگونه است که فکر می کنید مجلس آن را بهم ریخته است. شاکله بودجه دست نخورده است تنها ما بسنده به اصلاحات ایرادات نموده ایم.


به گزارش خبرنگار پارلمانی شبکه خبری البرز،آغاز هشتمین جلسه علنی مجلس جهت بررسی جزئیات لایحه بودجه 97امروز سه شنبه 17بهمن مجلس شورای اسلامی به ریاست دکتر علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

افت و خیز اخبارو مصوبات و ایرادات لایحه بودجه 97در حالی مجدد روی میز مذاکراتی  202+ 1 مجلس شورای اسلامی قرار گرفت که،  بهارستانی ها با چهره ای برافروخته به توئیت یکی از معاونین ریاست جمهوری قدم به داخل صحن گذاشته بودند . گویی شوک عجیبی بر انها وارد شده بود که گزینه های روی میزشان تبدار نشان داد. بهروز نعمتی سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی پس از اندکی تنفس گلو گرفته با استناد به بند 11 ماده 24 آئین نامه داخلی مجلس در ابتدا خنجر از غلاف باز نمود و اظهار کرد: هیات رییسه مجلس مسوول حفظ شان و اقتدار مجلس است و جایگاه  دفاع از حقوق نمایندگان را دارا می باشد.

در حالی که رنگ تاسف چهره نعمتی  را در هم تنیده بود خاطرنشان نمود: همه به این واقف هستند که این روزها شاهد حضور مداوم و نفس گیر نمایندگان در صحن مجلس جهت بررسی لایحه بودجه  بوده ایم بدون فوت وقت و اندکی اهمال در انجام  وظایف محوله  و این سزاوار نیست که، یکی از معاونین رییس جمهور محترم تئیت پراکنی کرده و شان و منزلت و اقتدار مجلس را زیر تیغ زبان خود قرار دهد و بخواهد بدنه خسته مجلس و مجلس نشینان را خدشه دار نماید.

در حالی که تمام حضار پچ پچ گویان اتفاق دیشب را برای خود مرور می کردند تریبون نعمتی با صدایی بغض آلود اما محکم  آه از نهاد کشید و در حالی که دستش را به سویی نشانه می رفت گفت: شب گذشته این معاون رییس جمهور در توئیتی نوشته است که امروز کمیسیون تلفیق و مجلس به بهانه تصویب بودجه میدان دار  تغییر قوانین و بهم ریختن قواعد اداره امور کشور شده و همه چیز را تغییر داده اند . متاسفم که بگویم مجلس ایرادات لایحه بودجه دولت را برطرف می کند.

نعمتی با همان احساس تاسف به جهت دفاع از زحمات نمایندگان نسبت به موضع گیری معاون رییس جمهور در توئیت خود ادامه دادو  گفت:  لایحه وارد مجلس شده و این اختیار نیز از سوی دولت جهت بررسی و رفع ایرادات و اصلاح لوایح بر روی دوش بهارستانی ها نهاده شده  تا بصورت جدی اصلاحات پیگیری شوند، اما در نهایت پس از این مدت شاهد رفتاری خدشه دار و توئیت پراکنه باشیم آنهم نسبت به شان و جایگاه  مجلس.

مگر لایحه منقح و مرتبی دولت ارائه داده؟
سخنان نعمتی که به پایان رسید پس از اندکی تنفس و هیاهوی نمایندگان در قبال واکنش به  این موضوع دکترعلی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی  با همان ادبیات خاص خود و ابداع واژه ای گفت: این عملی بسیار نادرست است  نمی دانم کدام معاون رییس جمهور چنین توئیتی را منتشر کرده است. مگر خیلی لایحه  منقحی ارائه کرده اند که اکنون  توقع دارید عین آن به تصویب برسد. کل لایحه بودجه دولت مشخص است  چگونه است که فکر می کنید مجلس آن را بهم ریخته است. شاکله بودجه دست نخورده است تنها ما بسنده به اصلاحات ایرادات نموده ایم.

لاریجانی صدایش را اندکی بلندتر نمود تا نماینده دولت یعنی دکتر نوبخت مخاطب قرار گیرد و تصریح کرد: حالا ما چیزی را بهم ریخته ایم ؟ چرا برخی دوستان جامعه را بهم می ریزند و موجبات تشنج را فراهم می آورند؟:در قالب موارد اصلاحی زمانی که دولت اظهارنظر می کند با موافقت نماینده دولت روبه رو هستیم، موارد کمی با مخالفت دولت مواجه هستیم مجلس چیزی را بهم نزده است و این حرف نادرست است.

مجلس در راستای تنقیح و اصلاح قانون بودجه گام برمی‌دارد
سخنگوی دولت که تا این زمان سکوت را برگزده بود در تایید سخنان رییس مجلس و سخنگوی هیات رییسه عنوان کرد: مجلس در راستای تنقیح و اصلاح قانون بودجه گام برمی‌دارد و خرسندی ملت این است که قوا در راستای وحدت گام بردارند.

وی افزود: تقویت مجلس در راستای تقویت دولت و نظام است و بنده حتما با معاون رییس جمهور که این توئیت را داده است صحبت می‌کنم. چرا که بر این باور هستیم که باید از ادبیاتی استفاده کنیم که، خدشه به منزلت و جایگاه کسی وارد نشود.

و اما در آخر.. باید حواستان باشد دولتمردان این روزها همه توئیت نگاه می کنند!!
بنظر می رسد دکتر لاریجانی باید یک فرهنگ لغات مخصوص واژه های ابداعی خود به گینس باید ارائه دهد.. گوگل نیز جهت نشان دادن معنی منقح گریه اش در آمد... 

محبوبه اقتداریان
.چاپ مطلب
توئیت لاریجانی منقح لایحه بودجه 97
تعداد دفعات مشاهده شده : 429
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید