کد مطلب : 58789 / تاریخ ثبت : 1396/11/10 18:03

انتظارهای طولانی در راه¬آهن تهران

مشکلات ناشی از بارش برف علاوه بر ناوگان عمومی شهری، حرکت قطارهای بین شهری را نیز تحت تأثیر قرار داده است. برخی از قطارها با ساعت ها تأخیر مسافرگیری می کنند و مسافران نیز مجبورند بدون هیچ توضیحی از سوی مسؤولان امر انتظار بکشند.

پس از گذشت چند روز از بارش برف در شهرهای مختلف کشور، مشکلات ناشی از آن همچنان گریبانگیر مردم است. بحران در حمل و نقل، علاوه بر ناوگان شهری، حوزه ی راه آهن را نیز برای پاسخگویی با لکنت مواجه کرده است. به گزارش خبرنگار شبکه خبری البرز، خیلی از قطارهای بین شهری با تأخیرهای زیاد حرکت می کنند. انتظارهای طولانی در سال انتظار مسافران را کلافه کرده است. برخی از قطارها تا 15 ساعت تأخیر از ایستگاه راه آهن عازم مقصد می شوند. دیروز قطار عبوری قزوین- مشهد که قرار بود در ساعت 1:17 دقیقه حرکت کند، در ساعت 18 مسافرگیری می کرد.
تأخیر برخی از قطارها از طریق تابلوها اعلام می گردد؛ با اینهمه حرکت قطارهای مثل قطار  تهران به قزوین با 2 ساعت مسافران در سالن منتظر گذاشت. علی رغم عذرخواهی از طریق بلندگو به سبب تأخیر برخی از قطارها، در طول دو ساعت تأخیر قطار تهران به قزوین نه علت تأخیر اعلام گردید و نه از مسافران عذرخواهی شد. مراجعه برخی از مسافران این قطار به مدیریت نیز پاسخی در پی نداشت. اطلاعات پاسخ سرراست نمی داد و مدیریت نیز با جواب هایی مثل«نمی دانیم..»، «مشخص نیست..»، «اعلام خواهیم کرد..»، «ان شاالله میاد..» مسافران را دوباره راهی سالن انتظار می کرد.
جالب است که برخی قطارها حتی پس از اعلام آمادگی برای حرکت، یک ساعت تأخیر دارند. گفتنی است به علت ازدحام جمعیت و نبود مکان کافی برای ایستادن و استراحت اغلب مسافران با مشکلاتی مواجه اند.
طبق گزارش ها، برخی ایستگاه های دیگر شهرها از جمله تبریز، زنجان، قزوین نیز همین وضعیت را دارند.  

این در حالی است که خبرگزاری مهر طی خبری از زبان وزارت راه و شهرسازی نقل کرده بود که حرکت همه قطارهای برون‌شهری طبق برنامه در حال انجام است.


 
علی شهبازی
.چاپ مطلب
برف تأخیر قطار بین شهری
تعداد دفعات مشاهده شده : 468
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید