کد مطلب : 58762 / تاریخ ثبت : 1396/11/09 12:53

در باب افاضات یک عضو؛

حاجي قاسمی چه کسی را متهم می کند؟!

مهدی حاجي قاسمی، عضو شورای شهر کرج با تاکتیک نخ نمای فرافکنی، انگشت اتهام را به سمت منتقدان وضع شهر بحران زده و برفی برگردانده است. او با جاخالی دادن از بی‌برنامگی و عدم پیش‌بینی برای برفی که ده روز پیش هواشناسی خبرش را داده است می‌گوید منتقدین بی‌انصافند!

فکر کنید در یک دادگاه شرکت کرده اید. شما شاکی متهمی هستید که با ماشین فرزند شما را زیر کرده است و بعلت عبور از چراغ زرد هشداردهنده باعث تصادف و خسارت به اموال عمومی شده است. شما به ایشان اعتراض می کنید این چه وضع رانندگی است؟ چرا اینقدر بی احتیاطی کردی؟ چرا بچه مرا کشتی؟ آقای متهم با کمال اعتماد به نفس در چشمان شما خیره بشود و بگوید نه تنها من و سرنشینان خودرو احتیاط کردیم بلکه همه با دقت به جلو نگاه می کردیم و  شما (شاکی) که از بی‌احتیاطی حرف می زنید خیلی بی‌انصافی چرا که چراغ زرد شد اما قرمز که نبود! بعدشم من قول می دم دفعه بعد برای ماشینم ترمز بخرم!

فرافکنی و دفاعیات خنده دار در برابر نقد ضعف های مدیریتی! این درد بی درمانی‌ست که گریبانگير این شهر است. جناب حاجي قاسمی، رییس اسبق سازمان نظام مهندسی و دبیر فعلی شورای شهر کرج! مدتها سکوت شما را ارج می نهیم حتی اگر این سکوت بعد از آن انتقادات تند شما به پروژه بزرگراه شمالی از سر مصلحت باشد. کاش به سکوتتان ادامه می دادید و به جای پذیرش اشتباهات، بی تدبیری، ضعف مدیریت و اثبات عدم حداقل های ابزار لازم برای مدیریت بحران، دست به دفاعی انتحاری نمی‌زدید.

گفته اید که نادیده گرفتن خدمات شبانه روزی نیروهای خدوم شهرداری بی انصافی است. اولا که هیچ‌کس خدمات کارگران زحمتکش شهرداری را که شما اینجا مدافعشان هستید اما قائم مقام شهردار منتخبتان جمعه هایشان را هم ازشان گرفته است نادیده نمی گیرد. دوم شما را چه به کارگران؟ سوم بحث شهروندان بر سر بی تدبیری و بی مسولیتی شما بعنوان اعضای شورای شهر و مسولین ارشد شهرداری است که با وجود هشدارهای مکرر هواشناسی در پیش بینی ملزومات حل این بحران درماندید.

آقای حاجي قاسمی پشت کارگران خدوم و پاکبانان زحمتکش شهرداری که با قراردادهای پر حرف و حدیث آب و خاک ماهیانه به اقل حقوق آنهم اگر بهشان بدهید راضی شده اند، قایم نشوید. شما در سومدیریت خود درماندید و سیستم عریض و طویل شهرداری حتی عرضه تهیه چهار کیسه شن و نمک برای هر کوچه را نداشت. کاری که سال‌های قبل همین معاون فعلی شهرداری حسن مدیر روستا انجام داد و توانست از توان شهروندان نهایت بهره را ببرد.

گفته اید، برف حتی خطوط ریلی و هوایی را فلج کرد! اولا ناتوانی مدیران بالادستی استناد خوبی برای توجیه ضعف خود نیست. دوما بخشی از بسته شدن خطوط ریلی دلیل اعتراضات صنفی داشت و خطوط هوایی هم به لطف مدیرانی فرافکن مانند شما به این حال و روز افتاده است؛ هرچند هر آدم سفر کرده و کمی اهل تحقیق می داند که در تمام دنیا تنها چند هواپیمای پهن‌پیکر مسافربری قادر به پرواز در وضعیت بد جوی هستند!

گفته اید، تصویب اعتبار ویژه برای خریداری ماشین آلات و تجهیزات بروز ضرورت دارد. چه موقعی یادتان افتاده است. نوشدارو بعد از مرگ سهراب؟! احتمالا در بهار آینده ماشین‌آلات زمستانی می خرید و در تابستان تجهیزاتی که بارش های سیل آسای بهاری را مهار کند! آقای مهندس حاجي قاسمی! شما اگر از این کاستی ها باخبر بودید و لایحه دو فوریتی خرید تجهیزات نداده اید، کم کاری کرده اید و اگر هم بی‌خبر بوده‌اید وای بر ما و شما!

گفته اید،از مناطق مختلف سطح شهر بازدید و با عوامل اجرایی و شهروندان گفتگو کردم! راضی به زحمتتان نبودیم. نیم نگاهی به وضعیت آشفته جهانشهر به عنوان مرکزیت سیاسی استان، کلیت ماجرا را خدمتتان روشن می کرد. اما امیدواریم به خیابان اصلی باغستان رفته باشید. خیابان‌های اصلی موازی گوهردشت را دیده باشید (فرعی‌ها پیشکش). حصارک بالا و پایین را دیده باشید. آقای مهندس واقعا با مردم این مناطق حرف زدید؟ به شما چه گفتند؟!

گفته اید، بدون مشارکت شهروندان درختان زیر برف کمر خم می کردند. شهروندان کرج مشارکت می کنند اگر شماها به‌عنوان منتخبینشان قادر به ارائه‌ي برنامه و پیشنهاد و راه‌حل باشید.. اما مشکل اینجاست شما و اکثریت شورای شهر این توانایی را ندارید. اگر زارع و ایلیات و وحیدی در فضای مجازی چنین درخواستی را از شهروندان مطرح نمی کردند، شما حتی از این کمک مردم بی‌بهره بودید.

خلاصه آنکه چند جمله گفتید و در هر جمله تان چند اشتباه داشتید. سکوت کنید آقای حاجي‌قاسمی. حداقل در روزهایی که برف، زندگی مردم را مختل کرده است و کف کوچه‌هایشان شیشه ای‌ست و زمین می‌خورند، سکوت کنید.

وقت برای دفاع از خودتان یا سوپرمن شدن و دفاع از دیگران زیاد است، بگذارید کمی آتش خشم و استرس مردم بخوابد. در آخر یادتان باشد این کارگران و پرسنل خدوم شهرداری بودند که توانستند این بحران را جمع کنند وگرنه به میان مردم رفتن و سرکشی به مناطق مختلف شما و دیگر مسؤولان دردی را دوا نمی کند. وظیفه‌ي مسولین تدبیر قبل از حادثه است نه شوآف در میان حادثه!

.چاپ مطلب
مهدی حاج قاسمی شورای شهر کرج شهرداری کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 616
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید