کد مطلب : 58480 / تاریخ ثبت : 1396/10/23 10:43

بی‌پناهی و آوارگی کمترین آسیب اعتیاد زنان

شهر بی‌رحمانه نابودی زنان را نظاره می‌کند

عضو هیات رییسه فراکسیون زنان مجلس، با بیان اینکه تعداد زنان معتاد به مواد مخدر رو به افزایش بوده اما آمار دقیقی از آن ارائه نشده است از مسئولان خواست که در پی رفع این معضل چاره‌اندیشی کنند

سیده فاطمه ذوالقدردر گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از اعتیاد زنان به عنوان عاملی در جهت شکل‌گیری آسیب‌های اجتماعی و مشکلات خانوادگی یاد کرد و گفت: بروز این مشکلات در بین زنان به فرهنگ خانواده‌ها برمی‌گردد که تا چه اندازه در بروز این معضلات برای آنها عادی‌سازی شده باشد.
 
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه نمی‌توان نقش زنان را در شکل‌گیری الگوهای رفتاری در خانواده‌ها نادیده گرفت، ادامه داد: زنان نسبت به سایر افراد جامعه آسیب‌پذیرتر هستند و اغلب در پی بروز مشکلات عاطفی و اقتصادی به اعتیاد پناه می‌برند که خود نقطه آغاز ایجاد سایر آسیب‌های اجتماعی ناشی از آن می‌شود.
 
وی با اشاره به اینکه گزارش‌هایی از گسترش دامنه اعتیاد در بین زنان به مجلس ارائه شده است تصریح کرد: هنوز آمار دقیقی از وجود زنان معتاد در سال 96 ارائه نشده است، اما نتیجه بازدیدهایی که با سایر اعضای مجمع نمایندگان تهران از سطح این شهر داشتیم، بیانگر آلودگی تعداد بسیاری از زنان به معضل اعتیاد بود که به طور علنی در خیابان اقدام به استعمال مواد مخدر می‌کنند.
 
ذوالقدر با تاکید بر اینکه بی‌پناهی و آوارگی کمترین آسیب ناشی از اعتیاد برای زنان است، خاطرنشان کرد: نهادهایی که در زمینه کنترل آسیب‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند، همچون وزارت کشور، شهرداری و بهزیستی باید به این مهم توجه بیشتری داشته و تدابیری بیندیشند.
 
این نماینده مردم در مجلس دهم، اظهارکرد: البته تعدادی کمیته و مراکز امن برای ساماندهی زنان بی‌سرپرست ایجاد شده است که از طریق کارآفرینی و ایجاد زمینه ادامه تحصیل به ساماندهی وضعیت آنها می‌پردازند، اما این تعداد پاسخگوی نیاز جامعه نیست.
 
عضو هیات رییسه فراکسیون زنان مجلس، افزود: در این مورد با وزارت کار و کمیته امداد جلساتی داشتیم و از آنها درخواست کردیم که در جهت رفع فقر و آسیب‌های اجتماعی همچون طلاق، زنان بی‌سرپرستکه می‌توانند زمینه‌ساز اعتیاد باشند، اقدام موثری انجام دهند./

.چاپ مطلب
بی‌پناهی و آوارگی آسیب اعتیاد زنان
تعداد دفعات مشاهده شده : 71
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید