کد مطلب : 58438 / تاریخ ثبت : 1396/10/20 11:25

زرگر :

بررسی مشکل تامین آب شهرک گلخانه ای البرز

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و توسعه بین الملل استانداری البرز گفت: مشکل تامین آب شهرک گلخانه ای شهرجدید هشتگرد دراین استان با اختصاص زمین لازم مورد بررسی قرار گرفت

 پرویز زرگر روز چهارشنبه در نشست ارتقای توان تولید زیر مجموعه کارگروه اقتصاد مقاومتی استان البرز، افزود: این شهرک گلخانه ای 64 واحد دارد که با اختصاص زمین لازم از سوی شرکت عمران اقدامات لازم برای حفر چاه به منظور تامین آب آغاز می شود.
 
زرگر گفت: عوارض شهرداری در سازه های کشاورزی از دیگر مسایل مهمی است که با هدف رفع مشکلات تولیدی باید مدنظر قرارگیرد .
وی خاطرنشان کرد: بخش کشاورزی نقش موثری در توسعه بخش تولید و اقتصاد دارد که این مهم با توجه به پتانسیل های موجود در البرز باید بیش از پیش مدنظر قرار گیرد.
 
وی افزود: 50 تن از صادرات سبزی، صیفی و میوه کشور را این استان تامین می کند بنابراین باید با رفع مشکلات بخش کشاورزی البرز را هرچه بیشتر در مسیر توسعه اقتصادی قرار داد.
 
در مجتمع گلخانه ای شهر جدید هشتگرد سالانه حدود 4 هزار و 500 تن توت فرنگی، حدود 3 هزار تن گوجه فرنگی و 2 هزار تن خیار گلخانه ای تولید می شود. 
 
این گلخانه جزو گلخانه های هیدرو پونیک است که با پساب معمولی آبیاری نمی شود، همچنین در این گلخانه در فصل تابستان ماهانه حدود 100 هزار شاخه گل گلایل و 20 هزار شاخه گل آلستومریا و تعدادی گل مارگریت و لاله تولید می شود.

.چاپ مطلب
مشکل تامین آب شهرک گلخانه ای البرز
تعداد دفعات مشاهده شده : 173
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید