کد مطلب : 58410 / تاریخ ثبت : 1396/10/19 10:59

ارثی:

اطلاعات جدید درباره خدمه نفتکش ایرانی

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش جمهوری اسلامی ایران گفت: با شرایطی که جسد پیدا شده در سه مایلی نفتکش داشته، احتمال می دهیم خدمه فرصت کافی داشته اند تا لباس های ایمنی را پوشیده و از نفتکش خارج شده باشند

سیروس کیان ارثی، درباره جسد پیدا شده در کنار نفتکش حادثه دیده ایرانی در آب های چین گفت: در حال انتقال این جسد به ساحل برای بررسی بیشتر و شناسایی و احراز هویت هستیم.
 
وی افزود: بر اساس شرایطی که این جسد در سه مایلی نفتکش داشته، احتمال می دهیم خدمه نفتکش در هنگام بروز حادثه، فرصت کافی در اختیار داشته اند تا لباس های ایمنی خود را پوشیده و از نفتکش خارج شده باشند.
 
مدیرعامل شرکت ملی نفتکش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه عملیات جستجو برای پیدا کردن خدمه نفتکش همچنان ادامه دارد، اظهار کرد: تجهیزات ایمنی خدمه نفتکش مجهز به GPS است اما هنوز سیگنالی از موقعیت آنها دریافت نکرده ایم.
 
این مقام مسئول با بیان اینکه سه فروند شناور آتشخوار بزرگ مشغول اطفای حریق هستند، ادامه داد: اولویت نخست در حال حاضر، اطفای حریق این نفتکش است و آنچه در حال حاضر ضریب خطرآفرینی در این ناحیه را افزایش می دهد نشت این میعانات تا شعاع هزار متری نفتکش است چرا که این میعانات، گاز سمی متصاعد کرده و عملیات مهار را دشوارتر می کند.
 
به گفته کیان ارثی، روند اطفای حریق به خوبی پیش می رود و چینی ها مسئولیت این عملیات را بر عهده دارند.
 
وی ادامه داد: چینی ها تاکنون در این زمینه کوتاهی نکرده اند اما ایران از طریق مسئولین دولتی (وزارت امور خارجه و سفرا) در تلاش است فشار مضاعف وارد کند تا سرعت عملیات افزایش یابد.
 
این مقام مسئول تصریح کرد: تیم هایی از کشورهای دیگر همانند ژاپن و کره جنوبی هم در عملیات مشارکت دارند و تلاش می کنند که حریق هر چه سریع تر مهار شود.
 
وی با بیان اینکه گروه فنی و عملیاتی و همچنین تعدادی از اعضای هیات مدیره شرکت ملی نفتکش و حتی متخصصینی از حوزه کشتیرانی عازم منطقه حادثه شده اند، تصریح کرد: تمام تلاش ما این است که هر چه سریع تر آتش خاموش شده و دسترسی به عرشه نفتکش امکان پذیر شود.
 
کیان ارثی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه احتمال محبوس بودن این افراد درون نفتکش تا چه حد امکان دارد، گفت: تمامی این موارد احتمال است و ممکن است این افراد محبوس شده باشند اما احتمال خروج آنها از نفتکش هم وجود دارد چرا که آنها زمان کافی برای پوشیدن تجهیزات ایمنی در اختیار داشته اند و ممکن است که به موقع توانسته باشند از نفتکش خارج شوند.
 
بر اساس گفته های مدیرعامل شرکت ملی نفتکش جمهوری اسلامی ایران، امور بیمه ای این نفتکش که ۷۰ درصد آن متعلق به شرکت نروژی است در حال انجام است.
 
این مقام مسئول در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه تجهیزات ایمنی خدمه تا چه مدت زمانی می تواند امکان حیات آنها را تامین کند، گفت: این تجهیزات ایمنی آب، غذا، هوا و حتی سوخت با خود به همراه دارد و مجهز به سیستم ردیاب است؛ اما اینکه تا چه میزان و تا چه زمان می توانند شرایط حیات را برای این افراد مهیا کنند بستگی به شرایط جوی دارد.

.چاپ مطلب
اطلاعات جدید خدمه نفتکش ایرانی
تعداد دفعات مشاهده شده : 61
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید