کد مطلب : 56096 / تاریخ ثبت : 1396/06/21 12:57

قیومی:

احداث شهرک صنعتی نساجی در نظرآباد شائبه انجام اقدامات غیرقانونی دارد

دادستان شهرستان نظرآباد با بیان اینکه با احداث شهرک صنعتی نساجی مخالف هستیم گفت: "موفق" رئیس سازمان صنعت استان البرز در ساماندهی مشکل فاضلاب شهرک صنعتی نظرآباد مانده و به دنبال راه‌اندازی شهرکی دیگر در این شهر است

محمد قیومی ، در مورد راه‌اندازی شهرک نساجی در شهر نظرآباد اظهار داشت: مکانی که برای شهرک نساجی در نظر گرفته شده فاقد مجوز بوده و این مکان برای ایجاد شهرک صنعتی نساجی مناسب نیست.

وی افزود: در نظرآباد 2 شهرک صنعتی وجود دارد و اگر آقایان دلشان برای بیکاری و اشتغال می‌سوزد در همین شهرک‌های صنعتی اشتغالزایی کنند.

این مسئول با بیان اینکه نظر ما این است که این مکان محل احداث شهرک نیست افزود: همین شهرک‌ها هم با مشکلاتی در مورد تصفیه‌خانه آب روبه‌رو است و تصفیه‌خانه یکی از این شهرک‌ها یک روز فعال بوده و خیلی از روزها فعال نیست.

دادستان عمومی و انقلاب نظرآباد با بیان اینکه در حال حاضر مشکلاتی در زمینه تصفیه‌خانه وجود دارد که سبب ناراحتی مردم و ایجاد بوی بد در منطقه شده است گفت: بلایی که مردم اشتهارد به آن مبتلا هستند در حال تکرار برای مردم نظرآباد است.

قیومی با بیان اینکه سیاست دولت تمرکز واحدهای صنعتی در شهرک‌های صنعتی است گفت: اینگونه نیست که هر وزارتخانه‌ای بخواهد در مکان دلخواه شهرک صنعتی ایجاد کند و این مکان برای ایجاد شهرک صنعتی مهیا شود.

وی با بیان اینکه با احداث شهرک صنعتی نساجی مخالف هستیم چون بوی فاضلاب آن برای مردم قابل تحمل نیست و مشکلاتی در زمینه منابع طبیعی و اراضی ملی وجود دارد گفت: نزدیکی شهرک صنعتی به شهر به میزان یک کیلومتر است و این موضوع سبب آلودگی زیست محیطی و بوی بد در منطقه می‌شود.

قیومی گفت: فضای این شهرک در محدوده قانونی شهر قرار گرفته و همه این موارد مصیبت‌هایی است که در آینده گریبانگیر شهر می‌شود.

وی با بیان اینکه محیط زیست هم با احداث این شهرک به شدت مخالف است، عنوان کرد: محیط زیست هم یکی از ارگان‌هایی است که مدافع حقوق مردم است و یکی از نظرات محیط زیست هم این است که اعلام کرده که شهرک صنعتی داریم و چرا در خارج از شهرک صنعتی قرار است شهرک دیگری احداث شود.

دادستان عمومی و انقلاب نظرآباد با بیان اینکه یکی از شهرک‌های صنعتی افتتاح شده تصفیه‌خانه ندارد، عنوان کرد: موفق رئیس سازمان صنعت استان البرز خیلی شدید گفتند که "آقایان دست به کار شوند و ما کارهای قانونی آ ن‌را انجام دادیم و ان شاءالله نگران هیچ چیزی نباشند و این کار باید انجام بگیرد".

وی با بیان اینکه بیان جمله اینکه "این کار باید انجام شود" شائبه انجام اقدامات غیرقانونی و دور زدن قانون را به دنبال دارد گفت: این اقدامات سبب آسیب‌دیدگی مردم می‌شود و مدیرانی که معلوم نیستند بمانند سبب ایجاد مشکل برای مردم در آینده می‌شوند.

قیومی با بیان اینکه علی‌رغم اینکه با موفق، رئیس سازمان صنعت در این زمینه صحبت کرده‌ و گفته‌ام که در صورت برطرف کردن مشکل و پیگیری روند قانونی ایرادی برآن وارد نیست گفت: "موفق حرف خودش را می‌زند" و می‌گوید از نظر قانونی هیچ مشکلی نیست و ما می‌گوییم آیا حتی اگر از نظر قانونی مشکلی نباشد اما از نظر انسانی و اخلاقی چه؛ باید از وی پرسید که احداث شهرک صنعتی با چه قیمتی قرار است انجام شود.

وی با بیان اینکه موفق در ساماندهی مشکل فاضلاب شهرک صنعتی نظرآباد مانده است و به دنبال راه‌اندازی شهرکی دیگر در این شهر است گفت:  تا جایی که بتوانم و مطابق قانون باشد در مقابل این کار می‌ایستم و اگر برخلاف قوانین و مقررات باشد و محیط زیست اجازه ندهد و آنها هم بخواهند بدون دریافت نظر محیط زیست اقداماتی انجام دهند در مقابل آنها ایستاده و محیط زیست را حمایت می‌کنم.
تسنیم
.چاپ مطلب
احداث شهرک صنعتی نساجی نظرآباد اقدامات غیرقانونی
تعداد دفعات مشاهده شده : 190
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید