کد مطلب : 56088 / تاریخ ثبت : 1396/06/21 12:11

کارلوس کی روش

فوتبال ایران 55 سال از آلمان و فرانسه عقب است

سرمربی پرتغالی تیم ملی فوتبال ایران از مسئولان فدراسیون فوتبال خواست سرمایه گذاری بیشتری برای آماده سازی تیم برای جام جهانی 2018 روسیه انجام دهند تا بار دیگر شاهد حذف تیم در مرحله گروهی تورنمنت جهانی سال آینده نباشند.

خبرگزاری رویترز رو.ز دوشنبه درمورد تیم ملی فوتبال ایران نوشت:شاگردان کارلوس کی روش اولین تیم از قاره آسیا بودند که جواز حضور در جام جهانی روسیه را تصاحب کردند. تیم ایران برای پنجمین بار در این تورنمنت شرکت می کند. 
 
تیم ایران که سه بار قهرمان آسیا شده است، در سالهای 1978، 1998، 2006 و 2014 به جام جهانی راه یافت، اما نتوانست به مرحله حذفی این رقابتها صعود کند. کی روش بیم آن دارد که اگر هرچه زودتر آماده سازی تیم مورد توجه قرار نگیرد، نتیجه مشابهی حاصل شود.
 
کارلوس کی روش در گفت و گو با این خبرگزاری انگلیسی اظهار داشت: اوضاع مثل گذشته است. فدراسیون تمام تلاش خود را می کند. اما متاسفانه در ایران و فکر می کنم در تمام دنیا ، وقتی از حمایت مالی برخوردار نشوید، اجرای یک برنامه همیشه خیلی دشوار است. 
 
وی گفت: ما سه ماه پیش صعود کردیم و درحال حاضر هیچ دلیلی وجود ندارد که برنامه روشن و بودجه ثابتی برای تصمیم گیری نداشته باشیم. اگر همان آماده سازی چهار جام جهانی گذشته تکرار شود، به جایی نمی رسیم. این یک نتیجه گیری ساده است. 
 
به نوشته رویترز اظهارات کی روش بازتاب بیانیه هفت ملی پوش ایرانی است که بعد از تساوی مقابل تیم فوتبال کره جنوبی درخواست کرده بودند مسئولان به تقلید از کره جنوبی کشور را برای جام جهانی بسیج کنند. 
 
سرمربی پرتغالی ایران بلافاصله بعد از قطعی شدن صعود تیم برنامه آماده سازی برای جام جهانی را به فدراسیون ایران ارائه کرد، اما تاکنون فقط دو دیدار دوستانه تدارک دیده شده است. 
براساس اعلام فدراسیون فوتبال، تیم ملی ایران روز 29 سپتامبر در روسیه به مصاف توگو می رود و شش روز بعد با تیم ملی فوتبال روسیه میزبان جام بازی می کند. 
 
کی روش معتقد است برگزاری بازیهای تداریکاتی بیشتر مقابل تیم های بزرگتر حیاتی است، این امر فقط در صورت تامین مالی، میسر است.
 
سرمربی تیم ایران گفت: با ارتباطات شخصی ام توانستم دیدار دوستانه مقابل روسیه را ترتیب دهم. روسیه میزبان جام جهانی 2018 است و پذیرفته است که مقابل ایران بازی کند. این امر از نظر اعتبار و تاثیر بین المللی اتفاق بزرگی است، اما ما نمی توانیم فقط به روابط و تماس های فردی من تکیه کنیم. 
 
وی گفت: اگر بتوانید بازیهای دوستانه خوبی برگزار کنید، پول در فوتبال حلال مشکلات است. نمی توان این واقعیت را نادیده گرفت. 
 
کی روش تاکید کرد که ایرانی ها باید رویکرد حرفه ای تری در آماده سازی خود اتخاذ کنند؛ در غیر اینصورت خطر ناامیدی در بزرگترین آوردگاه فوتبال جهان و افزایش فاصله با تیم های بزرگ فوتبال جهان وجود دارد. 
 
وی گفت: هدف کوتاه مدت من اطمینان از اجرای برنامه آماده سازی بی نظیر، چالشی و عالی است و من تمام تلاشم را می کنم که این برنامه متفاوت باشد.
 
کی روش گفت: تیم ایران چهار بار در جام جهانی حضور داشته و این پنجمین بار است. چهار حضور گذشته چه درسی به ما داد؟ اگر می خواهید به مرحله دوم صعود کنید باید متفاوت باشید. متفاوت در آماده سازی، بلندپروازی، خلاقیت و استفاده از ابتکار خود تا ببینید در مدت 10ماه چگونه می توانید موجبات پیشرفت تیم را فراهم کنید. 
 
وی گفت: برای متفاوت بودن باید تمام انرژی ام را برای اولین هدفم بگذارم. چگونه می توانیم فدراسیون و افرادی که مسئولیت حمایت از ما را دارند متقاعد کنیم که باید متفاوت باشیم. ما نمی توانیم مثل پرتغال باشیم چرا که آنها 45 سال پیش این فرایند را شروع کردند. ما نمی توانیم آلمان باشیم، آنها کارشان را 55 سال سال پیش شروع کردند. فرانسه هم 55 سال پیش کار خود را آغاز کرد. چگونه در مدت 10 ماه می توانیم این فاصله را کاهش دهیم. این هدف اول من است. 

.چاپ مطلب
فوتبال کارلوس کی روش
تعداد دفعات مشاهده شده : 168
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید