کد مطلب : 55566 / تاریخ ثبت : 1396/05/26 13:02

لباسی نو برای قامت شهر

در طراحی مبلمان شهری، ارسال پیام برای شهروندان باید با توجه به زبان، شیوه، خصیصه‌های فرهنگی و هویت جامعه باشد تا فضای شهری را برای شهروندان قابل لمس تر و ارتباط بصری ایجاد كند...

 
در طراحی مبلمان شهری، ارسال پیام برای شهروندان باید با توجه به زبان، شیوه، خصیصه‌های فرهنگی و هویت جامعه باشد تا فضای شهری را برای شهروندان قابل لمس تر و ارتباط بصری ایجاد كند. در طراحی مبلمان شهری تطابق میان فرم و عملكرد كه مكمل هم هستند، اهمیت دارد. این موضوع كه چگونه و چه مكان‌هایی باتوجه به هویت شهر و جامعه طراحی شوند، نگرشی مهم برای مولفه‌هایی است كه در طراحی مبلمان شهری انتخاب می‌كنیم.
 در این زمینه می‌توان از نمادهای درون شهر و پارك‌ها یاد كرد كه نقش مؤثری در القای هویت شهری و تقویت حس شهروندی دارند و باید طوری طراحی شوند كه استفاده شهروندان از آن‌ها و هماهنگی طرح آن‌ها با وقایع واتفاقات آن مكان سازگاری داشته باشد. این امر مستلزم آن است كه به نقاطی از قبیل ایست‌ها و مكث‌ها، گذرها و آمد و شدهای جمعیتی توجه داشته باشیم تا تطابق میان فرم و عملكرد را در طراحی رعایت كرده باشیم.
 هویت بخشی به زندگی شهروندان نقش مهم مدیران شهری در كلانشهر كرج است و این مجموعه توانسته متناسب با نیازهای مردمی برای تحول ساختارهای شهری گام بردارد. مدیران شهری كرج در 4 سال گذشته در عرصه‌های مختلف شهری اعم از عمرانی، خدماتی و زیرساختی فعالیت‌های مطلوبی كرده‌اند و در این زمینه از الگوهایی استفاده كرده‌اند كه تحول، انتفاع و پویایی شهر را به دنبال داشته باشد.
 اقدامات عمرانی در كرج با رویكرد اقتصاد مقاومتی محقق می‌شود و با وجود ركود صنعت ساخت و ساز، شهرداری این كلانشهر براساس تمهیدات و پیش‌بینی‌های انجام شده برای حرکت به مسیر تحقق اقتصاد مقاومتی در خدمت رسانی به شهر و شهروندان غافل نبوده است.
 همچنین مدیران شهری كرج رسیدن به هدف ارزشمند توسعه پایدار شهری را در دستور كار خود قرار داده‌اند و برای دستیابی به این امر از سیاست گذاری‌های متعددی از جمله رویكردهای مبتنی بر عقلانیت و انجام امور به نفع مردم، بهره‌گیری از اعتبارات و منابع تخصصی و دریافت تسهیلات استفاده كرده‌اند.
 شهرداری كرج توانسته است با اتخاذ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، نوآوری‌ها و مدیریت ویژه اقتصادی در پرداخت حقوق و مزایای كاركنان و مطالبات پیمانكاران هم مشكلی نداشته باشد و در تامین منابع مالی پروژه‌های عمرانی عظیم، رفع هزینه‌های جاری و بازپرداخت وام‌های عمرانی دریافت شده موفق عمل كند.

فرج الله ایلیات
.چاپ مطلب
فرج الله ایلیات شورای شهر شورای شهر کرج
تعداد دفعات مشاهده شده : 531
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید