کد مطلب : 54407 / تاریخ ثبت : 1396/03/29 10:10

در جلسه شورای حفاظت آب استان؛

چاه‌های غیرمجاز واحدهای صنعتی البرز ظرف دو ماه آینده باید مسدود شود

‌مدیر حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب زیرزمینی استان البرز خاطرنشان کرد: شورای حفاظت از منابع آب استان مصوب کرد که با اولویت دشت هشتگرد و با هماهنگی شورای دشت پایلوت، جهاد کشاورزی و آب منطقه‌ای یک کمیته مشترک برای بازدید از چاه‌های فرم یک، تعیین تکلیف و صدور مجوز و پروانه بهره‌برداری از این چاه‌ها اقدام شود

‌حمید رضا منصوری ، با بیان اینکه اخیرا در جلسه شورای حفاظت آب استان تصمیمات مهمی برای مدیریت منابع آب البرز اتخاذ شد گفت: یکی از این تصمیمات، الزام سازمان صنعت، معدن و تجارت و همچنین شرکت شهرک‌های صنعتی به نصب کنتور هوشمند بر روی تمامی چاه‌هایی که توسط واحدهای صنعتی استان استفاده می‌شود بود.

منصوری افزود: همچنین این دو سازمان مکلف شدند ظرف دو ماه آینده واحدهای صنعتی که چاه غیرمجاز حفر کرده‌اند را شناسایی کنند تا نسبت به انسداد این چاه‌ها اقدام شود.

وی در ادامه به موضوع چاه‌های فرم یک و تعیین تکلیف چاه‌هایی که قبل و بعد از سال 85 حفر شده‌اند اشاره و اعلام کرد: چاه‌های فرم یک چاه‌هایی است که قدمت آنها برای وزارت نیرو محرز شده است و حفر شدن پیش از سال 85 مورد تایید قرار گرفته است.

مدیر حفاظت و بهره‌برداری از منابع آب زیرزمینی استان البرز خاطرنشان کرد: شورای حفاظت از منابع آب استان مصوب کرد که با اولویت دشت هشتگرد و با هماهنگی شورای دشت پایلوت، جهاد کشاورزی و آب منطقه‌ای یک کمیته مشترک برای بازدید از این چاه‌ها، تعیین تکلیف و صدور مجوز و پروانه بهره‌برداری از این چاه‌ها اقدام شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تاکید شورای حفاظت بر استفاده از آب‌های نامتعارف و پساب اشاره و تصریح کرد: با توجه به کمبود و بحران آبی که در استان وجود دارد، بازچرخانی آب و تامین بخشی از آب مورد نیاز صنایع و فضای سبز  استان از طریق پساب مورد تاکید قرار گرفت.

منصوری افزود: در همین راستا قرار شد آب شربی که توسط شهرداری‌ها برای آبیاری فضای سبز استفاده می‌شود قطع و شهرداری‌ها برای خرید پساب به آب و فاضلاب مراجعه کنند.
ایسنا
.چاپ مطلب
چاه‌های غیرمجاز واحدهای صنعتی البر مسدود
تعداد دفعات مشاهده شده : 241
نظر شما
عکس کد
Show another codeکد جدید